کد خبر: ۱۴۳۸۳۶
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۶

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۸ بدون رسیدگی اعلام شد
از سوی معاون سازمان امور مالیاتی :

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۸ بدون رسیدگی اعلام شد

معاون سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: مبنای تشخیص مالیات برای عملکرد سال ۹۸ اظهارنامه ارایه شده با رعایت مقررات از سوی مودی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد مسیحی با اشاره به حذف شیوه تشخیص علی الراس از سال آینده،اعلام کرد: مبنای تشخیص مالیات برای عملکرد سال 98 اظهارنامه ارایه شده با رعایت کلیه مقررات از سوی مودی خواهد بود که در این صورت اظهارنامه آنان بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد.

طبق اجرای مفاد ماده 97 قانون مالیات های مستقیم،اصلاحی 31 تیر 94  پذیرش اظهارنامه مودیان مشروط بر تنظیم اظهارنامه های مالیاتی بوده و با بانک های اطلاعاتی که در اجرای مقررات مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم ایجاد شده، مطابقت داده خواهد شد.

در صورتی که اشخاص در مهلت قانونی و مطابق مقررات از ارائه اظهارنامه مالیاتی خودداری کنند، این سازمان نسبت به تهیه اظهارنامه برآوردی براساس میزان فعالیت و اطلاعات اقتصادی به دست آمده از بانک های اطلاعاتی اقدام خواهد کرد.

مودیان اظهارنامه مالیاتی 98 را براساس رویکرد جدید و مبتنی بر واقعیت های مترتب بر فعالیت اقتصادی متکی بر اسناد و مدارک و با رعایت مقررات قانونی تنظیم کنند.

مالیات ستانی بر مبنای اطلاعات واقعی به دست آمده از بانک های اطلاعاتی، عملا نظام مالیاتی را به سمت شفافیت هر چه تمامتر، کاهش فرارهای مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی سوق می دهد.

اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل که در مهلت مقرر اظهارنامه مالیاتی را ارائه نکنند علاوه بر محرومیت از کلیه معافیت های قانونی، مشمول پرداخت جرایم غیر قابل بخشش مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه خواهند شد.

مودیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اطلاعیه مندرج در سامانه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی به آدرس www.intamedia.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ