کد خبر: ۱۴۳۸۳۹
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۶

گزارش جدید بانک مرکزی از افزایش ۲۹ و ۲۲ درصدی سپرده ها و وام

گزارش جدید بانک مرکزی از افزایش ۲۹ و ۲۲ درصدی سپرده ها و وام

آمارهای بانک مرکزی از افزایش ۲۹.۲ و ۲۲.۳ درصدی مانده سپرده‌ها و تسهیلات بانکی در پایان مهر سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته حکایت دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان مهر سال 98 حاکی از آن است که مانده کل سپرده‌ها بالغ بر 2372.5 هزار میلیارد تومان شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 535.6 هزار میلیارد تومان معادل 29.2 درصد و نسبت به پایان سال قبل 305.2 هزار میلیارد تومان معادل 14.8 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین مبلغ سپرده‌ها مربوط به استان تهران با مانده 1284.3 هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 6.3 هزار میلیارد تومان است.

مانده کل تسهیلات بالغ بر 1694.7 هزار میلیارد تومان است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 309.3 هزار میلیارد تومان معادل 22.3 درصد و نسبت به پایان سال قبل 185.7 هزار میلیارد تومان معادل 12.3 درصد افزایش داشته است. بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده 1094.6 هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 6 هزار میلیارد تومان است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی 79.6 درصد است که نسبت به پایان مهر و اسفند گذشته 4.5 و 1.7 واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. این نسبت در استان تهران 94 درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد 107.8 درصد است.

یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسه‌های تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بوده و عمده فعالیت‌های بانکی آن‌ها توسط شعب بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری دراین استان انجام می‌شود.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ