کد خبر: ۱۴۳۸۹۷
۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۸

خبر خوش وزارت بهداشت به صنعت بورسی با پرداخت بدهی ۳ هزار میلیاردی

خبر خوش وزارت بهداشت به صنعت بورسی با پرداخت بدهی ۳ هزار میلیاردی

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به بدهی ۶ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت به شرکت های داروسازی و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از توافق پرداخت ۵۰ درصد بدهی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا شانه ساز در نشستی با معاونان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی منطقه یک ساری میزان بدهی وزارت بهداشت به این بخش ها را حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: میزان بدهی به داروسازان و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی تا پایان آذر سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از سال گذشته است.

وی افزود: تا پایان اسفند سال گذشته میزان بدهی به این شرکت ها حدود ۴ هزار میلیارد تومان بود در حالی که بر اساس تازه ترین گزارش که مربوط به پایان آذر است ، میزان بدهی به ۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

شانه ساز ادامه داد: تا پیش از تحریم ها به دلیل اینکه شرکت های دارویی مواد اولیه را بصورت فاینانس و مدت دار خریداری می کردند ، مهلت خوبی به وزارت بهداشت می دادند و مشکلات آن چنانی با خرید مدت دار نداشتند ولی در شرایط فعلی که باید خرید نقدی و حتی با پیش پرداخت انجام بدهند، این بدهی برای شرکت های داروسازی و تجهیزات پزشکی مشکل ساز شد.پیش بینی می شود با توجه به پیشنهادات ارائه شده در لایحه بودجه برای سال آینده مشکلات این بخش کاهش یابد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ