کد خبر: ۱۴۳۸۹۹
۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۸

علت لغو دو بلوک ۱۷ و ۱۱ درصدی و زمان تقریبی واگذاری / برنامه عرضه اولیه
معاون سازمان خصوصی سازی به بورس پرس خبر داد:

علت لغو دو بلوک ۱۷ و ۱۱ درصدی و زمان تقریبی واگذاری / برنامه عرضه اولیه

معاون سازمان خصوصی سازی با اعلام علت لغو عرضه دو بلوک ۱۷.۳ و ۱۱.۴۴ درصدی بیمه البرز و بیمه اتکایی ایرانیان و عرضه مجدد در نیمه دوم بهمن از برنامه ورود شرکتهای جدید و عرضه های اولیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابوالقاسم شمسی جامخانه درباره علت لغو عرضه دو بلوک 17.3 و 11.44 درصدی بیمه البرز و بیمه اتکایی ایرانیان که قرار بود سه شنبه 29 بهمن در بورس و فرابورس انجام شود به بورس پرس گفت: علت این تصمیم ناشی از آخرین مصوبه هیات واگذاری در مورد سود فروش اقساطی بود که باید در عرضه های پیش رو رعایت می شد.

وی ادامه داد: بنابراین درحالی شرایط فروش اقساطی این دو بلوک باید اصلاح می شد که از سوی دیگر طبق مفاد دستورالعمل معاملات در بورس و فرابورس ، تغییر در برخی شرایط فروش بلوکی به منزله انصراف فروشنده بوده و باید مجددا" فرایند طی شود. در این رابطه موضوع با رئیس سازمان بورس مطرح و با مساعدت و موافقت هیات مدیره سازمان بورس ، مقرر شد این دو بلوک در اسرع وقت آگهی شوند.

عضو هیات عامل و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها سازمان خصوصی سازی افزود: با این اوصاف انتظار می رود طی یک هفته یا 10 روز آینده ، دو بلوک 17.3 و 11.44 درصدی "البرز و اتکای" آگهی شوند و زمینه فروش این دو شرکت با همان قیمت قبلی فراهم شود.

شمسی جامخانه در پاسخ به این سئوال که با توجه به رونق بازار سرمایه ، سازمان خصوصی سازی چه برنامه ایی برای واگذاری بنگاه ها و ورود شرکت های جدید به بازار سهام دارد به بورس پرس توضیح داد: طبق مصوبات هیات واگذاری ، فروش خرد و بلوک سهام شرکت های دولتی در هفته های آینده انجام می شود و برای پذیرش شرکت های جدید و عرضه های اولیه ، برنامه ایی درحال تهیه و تدوین است که بعد از نهایی شدن ، اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، بلوک بیمه البرز شامل 639 میلیون و 567 هزار و 777 سهم بود که به قیمت پایه هر سهم معادل قیمت پایانی روز قبل از عرضه به اضافه 20 درصد به شرط آنکه از 5217 ریال کمتر نباشد و به صورت 30 درصد نقد و مابقی اقساط دو ساله تعیین شده بود .

بلوک بیمه اتکایی ایرانیان هم شامل 343 میلیون و 197 هزار و 446 سهم به قیمت پایه هر سهم معادل قیمت پایانی روز قبل از عرضه به اضافه 20 درصد به شرط آنکه از 4875 ریال کمتر نباشد و به صورت 30 درصد نقد و مابقی اقساط دو ساله بود .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ