کد خبر: ۱۴۳۹۰۳
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۸

قدم بعدی رئیس کل بانک مرکزی برای مبارزه با پولشویی و سفته بازی

قدم بعدی رئیس کل بانک مرکزی برای مبارزه با پولشویی و سفته بازی

رییس بانک مرکزی با اشاره به ابلاغ تکلیف جدید بانک ها برای انتقال وجوه بیش از یک میلیارد تومان گفت: قدم بعدی جداسازی حساب های شخصی و تجاری است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در اینستاگرام اعلام کرد: با هدف تداوم حمایت و پشتیبانی نظام بانکی از فعالان اقتصادی و توسعه کسب و کار و فعالیت های شفاف یکی از اقدامات بر زمین مانده و بسیارمهم بانک مرکزی برای جلوگیری از پولشویی و سفته بازی، اعمال نظارت موثر و مبتنی بر اصول بانکداری مدرن بر حجم، دلیل و ذینفعان تراکنش های پولی در شبکه بانکی است‌.

پس از اعمال موفق کنترل های لازم در تراکنش از طریق پوز های بانکی، محدودیت پشت نویسی چک های تضمینی، تعیین سقف برای تراکنش‌های غیر حضوری بین بانکی (ساتنا) و درون بانکی، دیروز در ادامه اقدامات اصلاحی برای مبارزه با پولشویی، تصمیم بانک مرکزی مبنی بر ضرورت ارائه اسناد مثبته برای انتقال وجوه بیش از یک میلیارد تومان در درون بانکی و بین بانکی را به کلیه بانک‌ها ابلاغ کردم.

این اقدامات جهت ساماندهی نقل و انتقالات پولی پولی و نظارت کامل و چرخه ریال ادامه خواهد یافت. در هیچ کشوری مقام ناظر بانکی اجازه نمی دهد نقل و انتقال بانکی بدون مستندات و اطلاع بانک از مبدا و مقصد و دلیل انتقال وجوه و ذینفعان انجام گیرد.

قدم بعدی بانک مرکزی جداسازی حساب های شخصی و تجاری است. با تشدید نظارت درجه توفیق سیاست پولی هم بهبود خواهد یافت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ