کد خبر: ۱۴۵۱۱۷
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶

عربستان قیمت فروش  نفت در بازار آسیا را کاهش می‌دهد

عربستان قیمت فروش نفت در بازار آسیا را کاهش می‌دهد

انتظار می رود عربستان قیمت بیشتر درجات نفتی را که در آسیا در ماه مارس فروخته خواهد شد کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، انتظار می رود عربستان قیمت بیشتر درجات نفتی را که در آسیا در ماه مارس فروخته خواهد شد کاهش دهد.

طبق نتیجه نظرسنجی رویترز از چهار پالایشگاه، قیمت رسمی فروش نفت در ماه مارس برای نفت سبک عربستان احتمالا 45 تا 65 سنت در هر بشکه کاهش می یابد.

یکی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تخمین می‌زند قیمت رسمی فروش نفت فوق سبک عرب در ماه مارس یک دلار و 40 سنت در هر بشکه کاهش داشته باشد.

شاخص نفت خام دوبی در خاورمیانه در هفته آخر ژانویه کاهش یافت چون اکثر پالایشگاه‌ها خرید را تکمیل کرده‌اند. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در چین تقاضا را در بزرگترین وارد کننده نفت جهان پایین آورده است.

سینوپک بزرگترین پالایشگاه آسیا اعلام کرد که در فوریه تولید را تا 600  هزار بشکه در روز کاهش می دهد. البته هنوز مشخص نیست این کاهش چقدر طول بکشد. سود پالایشگاه‌ها برای سوخت جت مخصوصاً به خاطر لغو شدن پروازها سقوط کرده است. اما هنوز افزایش حاشیه‌های سود نفت سوخت سولفور بالا می تواند از قیمت درجات سنگین تر نفت حمایت کند.

انتظار می رود قیمت رسمی فروش نفت متوسط عرب در ماه مارس تغییر چندانی نسبت به ماه گذشته نداشته باشد و قیمت نفت سنگین افزایش یابد. قیمت رسمی فروش نفت عربستان معمولا پنجم هر ماه منتشر می شود و قیمت نفت ایران، کویت و عراق با توجه به آن تعیین می‌شود و بر بیش از 12 میلیون بشکه نفت در روزبرای آسیا تأثیر می گذارد.

شرکت آرامکوی عربستان قیمت نفت را بر اساس توصیه های مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش آن طی ماه قبل بر اساس سود و قیمت محصولات تعیین می کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ