کد خبر: ۱۴۶۲۷۶
۱۰:۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱

ساکنین اکثر استان ها منتظر کاهش ۲۰ درجه ای دما و بارش برف باشند
سازمان هواشناسی :

ساکنین اکثر استان ها منتظر کاهش ۲۰ درجه ای دما و بارش برف باشند

سازمان هواشناسی از نفوذ توده هوای سرد و کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه ای دما طی امروز تا چهارشنبه و بارش برف در اکثر استان ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه ای دما طی امروز تا چهارشنبه از بارش برف در اکثر استان ها خبر داد و اعلام کرد : امروز فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، نوار ساحلی دریای خزر، دامنه های البرز، شمال شرق و دامنه های زاگرس مرکزی به صورت برف و باران همراه با کاهش دما  و در برخی ساعات وزش باد شدید ادامه خواهد داشت.

 همچنین در بخش هایی از جنوب شرق فارش، هرمزگان، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان  خراسان جنوبی بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش ینی شده است.شدت بارش ها امروز در نیمه غربی سواحل دریای خزر، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، شمال خراسان رضوی، مناطق مرکزی هرمزگان و جنوب کرمان خواهد بود.

فردا به تدریج از مقدار بارش ها در نوار غربی کاسته شده اما همچنان بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق ادامه دارد. بارش در جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان به صورت رگبار و رعدوبرق و وزش بادش شدید همراه با کاهش دما خواهد بود.برای برخی مناطق مرکزی، جنوب شرق و شرق بروز پدیده گردوخاک به سبب وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

فردا برای دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های لزستان، چهارمحال و بختساری، جنوب استان مرکزی بارش پراکنده همراه با وزش باد پیش بینی شده است. شدت بارش ها مربوط به شرق گیلان، غرب مازندران، جنوب کرمان و شرق هرمزگان خواهد  بود. روز چهارشنبه فقط در بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و بعدازظهر سامانه بارشی خارج می شود.

پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق آسمان صاف بوده و نیمه غربی با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود. همچنین امروز و فردا دریای خزر مواج است. خلیج فارس نیز طی امروز تاچهارشنبه مواج پیش بینی شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ