کد خبر: ۱۴۶۳۰۷
۲۲:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲

رضایت همتی از رشد بخش غیرنفتی، تورم و اعلام خروج اقتصاد از رکود

رضایت همتی از رشد بخش غیرنفتی، تورم و اعلام خروج اقتصاد از رکود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: شاخص‌های مهم اقتصاد از قبیل رشد بخش غیرنفتی، تورم و سایر متغیر‌ها همگی خبر از ثبات نسبی و روند بهبود تدریجی اوضاع و خروج اقتصاد از رکود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در تازه ترین موضع گیری درباره اقتصاد ایران در فضای مجازی اعلام کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند شرایط اقتصادی کشور را وخیم و آینده سخت تری را ترسیم کنند اما با تدابیر اتخاذ شده براساس داده‌های بانک مرکزی ، شاخص‌های مهم اقتصاد کلان از قبیل رشد بخش غیرنفتی، تورم و سایر متغیر‌ها همگی خبر از ثبات نسبی و روند بهبود تدریجی اوضاع و خروج اقتصاد از رکود دارد. این در مقایسه با آنچه دشمنان دنبال آن بودند و تصور آن را داشتند فوق العاده است.

امروز ۲۲ بهمن ۹۸ در چهل و یکمین سالگرد انقلاب، شاهد حضور پرشور مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بودم. باوجود تمامی مشکلات و سختی‌های اقتصادی و آسیب خوردن رفاه قشر عظیمی از مردم، همچنان شاهد حضور پرقدرت، عمدتا، همین بخش از مردم در دفاع از انقلاب هستیم.

آمریکا و متحدین باوجود تحمیل فشار‌های مضاعف اقتصادی به یمن مقاومت و ایستادگی مردم، نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

به عنوان یکی از مسئولین اقتصادی، قبول دارم با وجود تلاش و فعالیت مداومی که داریم به علت سنگینی فشار تحریم‌های ظالمانه و نیز ساختار نامناسب اقتصاد و برخی ناهماهنگی‌های داخلی، خصوصا زیاده خواهی و رانت جویی گروهی از افراد جامعه که منافع خود را در ملتهب نگه داشتن بازار‌ها می‌بینند، آن گونه که باید و شاید، نتوانسته ایم در شأن ملت بزرگ ایران نتیجه بگیریم.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ