کد خبر: ۱۴۶۳۱۳
۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

علت عدم پذیرش و عرضه اولیه سهام دو زیرمجموعه شهرداری تهران
رئیس شورای شهر اعلام کرد:

علت عدم پذیرش و عرضه اولیه سهام دو زیرمجموعه شهرداری تهران

رئیس شورای شهر تهران علت عدم پذیرش و عرضه اولیه سهام دو زیرمجموعه از ۲۲ شرکت شهرداری را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن هاشمی درپاسخ به این سئوال که آیا در روزهای باقی مانده سال جاری ، فروشگاه شهروند و شهر آفتاب باز هم در فهرست فروش شهرداری تهران قرار خواهند گرفت یا خیر به مهر گفت: همیشه این دو دارایی در فهرست فروش بوده‌اند اما مشکل قیمت کارشناسی است که به دلیل بالا نبودن ، شهرداری تحریک به فروش نمی شود .

وی افزود: از سوی دیگر اسناد برخی از فروشگاه‌های شهروند و شهرآفتاب کامل نیست و به دلیل آنکه اسناد برخی از شعب این فروشگاه هنوز به نام شهرداری نیست در قیمت کارشناسی رقم بالایی برای آنها مشخص نمی‌شود و شهرداری نیز با رقم تعیین‌شده، نمی‌تواند مشکل خاصی را حل کند. بنابراین از فروش آنها صرف‌نظر می‌کند.

هاشمی ادامه داد: شهر آفتاب نیز به دلیل بدهی‌ها و پروژه‌های نیمه‌کاره نمایشگاهی، هنوز تمام اسناد به نام شهرداری منتقل نشده است.

براساس این گزارش ، طبق گزارش چندماه پیش کمیته شفافیت شورای شهر تهران ، ۲۲ شرکت وابسته به شهرداری تهران برای عرضه اولیه سهام در بورس و فرابورس وجود دارند که شامل فروشگاه شهروند ، شهر آفتاب ، شهرسالم، واحد اتوبوسرانی ، نوسازی عباس آباد، ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، شهربان و حریمبان، راه آهن شهری تهران و حومه ( مترو) ، شرکت عمرانی کارکنان شهرداری ، بهره برداری راه آهن شهری و حومه ، یادمان سازه ، کنترل کیفیت هوا، سرمایه گذاری شهر، خودرو سرویس شهر، توسعه فضاهای فرهنگی ، موسسه فناوران شهر، پیام رسا، کنترل ترافیک تهران، برج میلاد ، خدمات ادارای شهر و موسسه هادیان شهر هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ