کد خبر: ۱۴۶۳۱۷
۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

قیمت نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها اعلام شد/ سهم شرکت نفت
توسط معاون اول رییس جمهور:

قیمت نفت خام تحویلی به پالایشگاه ها اعلام شد/ سهم شرکت نفت

معاون اول رییس جمهور قیمت نقدی هر بشکه نفت خام تحویلی به پالایشگاه‌ها، سهم شرکت نفت و رقم قابل واریز به خزانه داری کل از این محل را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هیات وزیران در جلسه ۱۶ بهمن‌ماه به پیشنهاد کارگروه موضوع جزء ۲ بند الف ماده یک قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به استناد جزء یاد شده تصویب کرد:

۱. قیمت نقدی هر بشکه نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۹۵۴۹۴۷ ریال تعیین می شود‌.

۲.سهم شرکت ملی نفت از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۱۳۸۴۶۷ ریال به ازای هر بشکه و برای کل سال معادل مبلغ ۹.۷ هزار میلیارد تومان تعیین می شود‌.

۳. رقم قابل واریز به خزانه داری کل از محل نفت خام و میعانات گازی تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در سال ۹۷ معادل مبلغ ۵۷.۳ هزار میلیارد تومان تعیین می‌شود.

براین اساس، بهتر است پالایشی ها اثرات این نامه را شفاف کنند ولی پیش از این هم این درخواست مطرح بود که باید این گروه سیاست های تشویقی لحاظ شود و قیمت گذاری برای حداقل 10 سال تعیین  شود تا مردم از پذیره نویسی صندوق پالایشی استقبال کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ