کد خبر: ۱۴۶۳۴۴
۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴

آخرین وضعیت لوایح پالرمو و CFT و پیوستن به FATF / پیش نویس لایحه همه پرسی
معاون حقوقی رئیس جمهور خبر داد :

آخرین وضعیت لوایح پالرمو و CFT و پیوستن به FATF / پیش نویس لایحه همه پرسی

معاون حقوقی رئیس جمهور با اعلام آخرین وضعیت لوایح پالرمو و CFT و پیوستن ایران به FATF از تهیه پیش نویس لایحه همه پرسی و ارسال به هیات وزیران در آینده ای نزدیک خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، لعیا جنیدی از تهیه پیش نویس لایحه همه پرسی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری و ارسال آن به هیات وزیران در آینده ایی نزدیک خبر داد و درباره رویکرد این لایحه به ایرنا گفت: غالب رویکرد ، حالت تقنینی بوده و مهم این است که بتوان در مرحله اجرا به درستی عمل کرد. چون وقتی موضوعی مبهم مطرح شود در مرحله اجرا مشخص نیست که به چه ترتیب پیش می‌رود.

وی ادامه داد: بخشی از این لایحه و مربوط به معاونت حقوقی به دلیل تاکید بر تصریح با تسریع بسیار زود تحویل داده  خواهد شد و انتظار می رود به مجلس فعلی هم برسد.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم توضیح داد: لایحه پالرمو طبق قانون اساسی ایرادی ندارد و این تصمیم نهایی است و باید بین شورای نگهبان و مجلس توافق شده و به عنوان امر مصوب به دولت ارسال شود .

جنیدی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح و پیوستن به FATF هم گفت: در مورد معاهدات هم مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در این خصوص تصمیم بگیرد و دولت هم تلاش می‌کند تا مجمع بررسی کند. به ویژه در مورد پالرمو که از نظر دولت هم مجلس تصویب کرده و هم شورای نگهبان ایراد‌هایی که گرفته بود، رفع کرده است.

وی افزود : به پایان مهلت FATF نزدیک می‌شویم و دولت همه تلاش را انجام داده تا با مجموع مقرراتی که برای پولشویی و آیین نامه‌ها و قوانینی که نوشته است در ارزیابی نهایی نهاد‌های ذیربط بین المللی را توجیه کند که تمام برنامه های مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی توسط ایران انجام شده و تلاش می‌کند تا زمان بگیرد و باید دید که آیا موفق خواهد شد یا نه؟

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ