کد خبر: ۱۴۶۳۴۹
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵

اولین کاهش رنو فرانسه بعد از خروج از بازار ایران  طی ۱۰ سال

اولین کاهش رنو فرانسه بعد از خروج از بازار ایران طی ۱۰ سال

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم های آمریکا از بازار ایران خارج شده از کاهش میزان سوددهی طی ۱۰ سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد: برای اولین بار طی 10 سال گذشته با کاهش میزان سوددهی مواجه شده است.

بر اساس این گزارش، میزان درآمدهای شرکت رنو در سال 2019 با 141 میلیون یورو (153 میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می تواند به کاهش 3.4 درصدی فروش قطعات به شرکت های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتورهای دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت های مونتاژی در چین و توقف فعالیت ها در ایران به دلیل تحریم ها اشاره کرد.این شرکت حاشیه سود عملیاتی سال جاری میلادی را از 4.8 درصد در سال 2019 به 3 تا 4 درصد کاهش داده است.

کلوتیلد دلبوس مدیر اجرایی موقت رنو طی بیانیه ای اعلام کرد: به دلیل نوسانات مورد انتظار در بخش تقاضا چشم انداز رشد در سال 2020 محدود خواهد بود. شرکت هنوز تاثیرات احتمالی شیوع ویروس کرونا را در برآوردهای جدید لحاظ نکرده است.

شرکت رنو دارای یک کارخانه خودروسازی در شهر ووهان، محلی اصلی شیوع ویروس کرونا در چین است که چند هفته ای است در حالت قرنطینه قرار دارد و همچنین فعالیت هاد در شهر بوسان کره جنوبی را به دلیل مشکل در تامین قطعات حداقل به مدت 4 روز متوقف کرده است. بر این اساس میزان فروش جهانی محصولات آن در سال 2019 با 3.3 درصد کاهش به 55.53 میلیارد یورو رسید.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ