کد خبر: ۱۴۶۴۴۲
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷

مجوز راه‌اندازی صندوق مالی صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد صادر شد
وزیر نفت:

مجوز راه‌اندازی صندوق مالی صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد صادر شد

وزیر نفت از صدور مجوز راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومانی و همکاری وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه، تمرکز وزارت نفت را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرد و گفت: زمانی که در این مسیر گام برداشتیم، سازوکارهای زیادی در این زمینه طراحی شد ولی از آن جایی که در این سازوکارها دستگاه‌های اصلی متقاضی و عرضه کننده حضور ندارند، شرکت‌های دانش بنیان نتوانستند بطور کامل از این بهره مند شوند.

وی با اشاره به اقدامات وزارت نفت برای همکاری با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان افزود: سال‌های گذشته در دانشگاه‌ها رشته‌های مرتبط با حوزه‌های بالادستی صنعت نفت وجود نداشت از این رو با همکاری وزارت علوم در سال ۷۶ اقدام به راه اندازی رشته‌های مرتبط کرده و آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها، سرمایه گذاری و توسعه یافتند. علاوه بر آن به منظور تربیت استاد عده‌ای را به خارج اعزام کردیم به گونه‌ای که به اتکای این آموزه‌ها، کرسی های علمی در دانشگاه‌ها ایجاد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: قاچاق سوخت چالشی اصلی است که ربطی به عملیات مهندسی و ساخت داخل ندارد ولی نیاز به سیستم‌ دارد که در این راستا استارت آپ‌ها می‌توانند کمک کنند. برای حمایت از استارت اپ‌ها در گام اول اقدام به راه اندازی پارک فناوری در منطقه ری به وسعت ۱۸ هکتار کردیم که فاز اول آن ظرف چند ماه آینده آماده می‌شود و شرکت‌های دانش بنیان نیز در آن استقرار می‌یابند.

زنگنه از صدور مجوز راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت خبر داد و عنوان کرد: این مجوز با همکاری وزارت علوم و صندوق نوآوری و شکوفایی با سرمایه اولیه آن ۱۰۰ میلیارد تومان ایجاد شده که این میزان قابل افزایش است. همچنین تفاهم نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی به امضا رسیده که این دانش فنی از سوی پژوهشگاه صنعت نفت برای تولید فولاد و آلومینیوم بوده و قرار است با حمایت مالی پالایشگاه‌های بندر عباس و اراک به تولید برسد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ