کد خبر: ۱۴۶۴۹۵
۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

پایه‌های جدید مالیاتی تعریف شد/ تاکید بر جلوگیری از حرکت نقدینگی به ارز و سکه
وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پایه‌های جدید مالیاتی تعریف شد/ تاکید بر جلوگیری از حرکت نقدینگی به ارز و سکه

وزیراقتصاد با اعلام اینکه باید مانع از حرکت نقدینگی به بازارهای ارز و سکه شد گفت: پایه‌های جدیدی در لایحه جدید مالیات‌های مستقیم، تعریف شده و مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان به شرطی مسترد می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبِنا، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت با اعلام لزوم افزایش سهم مالیات متناسب با انتظارات و بدون زیرپاگذاشتن اصول و عدم شکنجه افراد خوش حساب و خوش رفتار گفت: در ایران نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی فاصله زیادی با دنیا دارد و نیاز به تامین درآمدهای سالم خزانه است .

وی ادامه داد: تلاش می شود از ابزار مالیات برای جلوگیری از فعالیت‌های اختلال زا استفاده شود که برای اقتصاد سم است . در این میان باید مانع از کوچ نقدینگی به بازارهای ارز و سکه ، فرار مالیاتی و ایجاد تنش شد.

این وزیر افزود: در لایحه جدید مالیات‌های مستقیم که به دولت ارسال شده، پایه‌های جدیدی تعریف شده و حذف معافیت‌هایی هم پیشنهاد شده اما هداف این نیست که بخش خصوصی تحت فشار قرار گیرد.

دژپسند ادامه داد: بازگشت ارز، متناسب با صادرات غیر نفتی سال گذشته نبود ولی هدف این نیست از مالیات به عنوان چکش در این زمینه استفاده شود . بنابراین درصورت اطمینان از بازگشت ارز حاصل از صادرات و عرضه در نیما یا واردات در قبال صادرات و بازگشت اسکناس، مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان استرداد خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ