کد خبر: ۱۴۶۵۱۴
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

فسخ معامله ۴ سال قبل
سخنگوی قوه قضائیه خبر داد:

فسخ معامله ۴ سال قبل "بترانس"، بازداشت کارگزار و برگشت هزار میلیاردتومان

سخنگوی قوه قضائیه از فسخ معامله ۲۸ درصد شرکت بورسی، بازداشت کارگزار بورس و بازگشت هزار میلیارد تومان به بیت‌المال خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به عملکرد قوه قضاییه در مبارزه با فساد گفت: این اقدام گاهی در پیگیری اصلاح ساختارهای فسادزا است مانند اصلاح مشکلات ناشی از خصوصی‌سازی‌های بی‌ضابطه و گاهی در حمایت از تولید و اشتغال و حمایت از سرمایه‌گذاری و گاهی در حمایت از مدیران شجاع، جسور، انقلابی و جهادی که در عرصه اقتصادی کار و فعالیت می‌کنند و در مسیر دور زدن تحریم‌ها مشغول جانفشانی هستند. همه اینها جزو برنامه‌های حمایت از اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی است.

وی افزود: در روزهای اخیر با پیگیری قوه قضائیه و دادگستری اردبیل، شاهد فعالسازی مجدد کارخانه آرتاکابل اردبیل بودیم که به دلیل بدهی تعطیل شده بود و با ورود کمیته قضایی از سرمایه‌گذاری به چرخه تولید بازگشت. در این کارخانه علاوه بر اشتغال کارگران ثابت تعدادی از زندانیان رأی باز هم مشغول به کار شدند و این سومین کارخانه راکد اردبیل است که با مداخله دادگستری به چرخه فعالیت باز‌می گردد.

اسماعیلی ادامه داد: نمونه دیگر اقدامی بود که مجموعه قوه قضائیه در ارتباط با شرکت ایران ترانسفو انجام داد. در پی واگذاری این شرکت شاهد مشکلاتی در این مجموعه بودیم که دادستانی ورود کرد و مشخص شد خریدار اهلیت لازم را نداشته و کلیه وجوه پرداختی را از محل تسهیلات بانکی و شرکت کارگزاری آراد ایرانیان که وجوه آن متعلق به مردم بود پرداخت کرده است و میلیاردها تومان از حساب این شرکت خارج کرده بود که تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد.

وی ادامه داد : مدیران جدید سازمان خصوصی‌سازی هم ورود کردند و با همکاری آنها قرارداد واگذاری، فسخ و مقرر شد این شرکت از طریق بورس به خریداران واگذار شود در این اقدام حدود هزار میلیارد تومان به بیت‌المال بازگشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ