کد خبر: ۱۴۶۵۸۰
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۳

مشخصات جدیدترین شرکتی با درج نماد در نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی ایستاد
در بازار دوم معاملات بورس:

مشخصات جدیدترین شرکتی با درج نماد در نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی ایستاد

سرمایه­ گذاری کشاورزی کوثر با سرمایه ۲۷۵ میلیارد تومانی در بازار دوم بورس تهران درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سرمایه­ گذاری کشاورزی کوثر از ۳۰ بهمن ماه با نماد "زکوثر" به‌عنوان پانصد و سی و پنجمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ کشاورزی و ﮔﺮوه پرورش حیوانات در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس تهران درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۰ درصدی بایستد.

طبق بررسی های بورس پرس، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر ۱۶ خرداد سال ۱۳۶۲ به نام شرکت تصویران در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و نام آن ۱۴ مهر سال ۸۱ به سرمایه گذاری کشاورزی کوثر تغییر یافت. شرکت سازمان اقتصادی کوثر با مالکیت ۹۸.۵ درصد مالک این شرکت که دارای ۱۱۷ نفر نیروی انسانی است، محسوب می شود.

از آنجا که ماهیت اصلی شرکت سرمایه گذاری بوده، پروانه بهره برداری ندارد و پروانه های بهره برداری مربوط به شرکت‌های تابعه است. سرمایه اولیه شرکت یک میلیون تومان بوده و طی ۸ مرحله افزایش سرمایه به ۲۷۵ میلیارد تومان رسیده است.

موضوع فعالیت های اصلی

۱. سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سایر اوراق بهادار دارای حق رای با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل شرکت، موسسه و صندوق سرمایه پذیر را در اختیار گرفته و در آن نفوذ قابل ملاحظه یابد و شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر اعم از ایرانی یا خارجی در زمینه های کشاورزی، دامپروری، مرغداری، پرورش و صید آبزیان ،خوراک دام و طیور، صنایع تولید و فرآوری مواد اولیه، محصولات واسطه ای و نهایی و وابسته، دارو، واکسن، مکمل و ساخت و تولید تجهیزات مرتبط فعالیت کنند.

۲. انجام فعالیت های خدمات اجرایی در تهیه و خرید مواد اولیه و ماشین‌آلات برای اشخاص حقوقی سرمایه‌پذیر، خدمات طراحی و مهندسی اصولی و تضمین پروژه‌ها برای اشخاص حقوقی سرمایه‌پذیر، انجام مطالعات تحقیقات و بررسی‌های تکنولوژیکی فنی علمی بازرگانی و اقتصادی برای بهره برداری توسط اشخاص حقوقی سرمایه پذیر، تامین منابع مالی اشخاص حقوقی سرمایه‌پذیر از منابع داخلی شرکت یا از طریق سایر منابع از جمله اخذ تسهیلات بانکی به نام شرکت و شخص حقوقی با تامین وثیقه یا تضمین بازپرداخت از طریق شرکت یا بدون وثیقه و تضمین بازپرداخت، تدوین سیاست‌های کلی و راهبردی و مدیریتی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری به منظور معرفی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر و ارائه سایر خدمات فنی، مدیریتی ،اجرایی و مالی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر

۳. سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع و کنترل عملیات و نفوذ قابل ملاحظه در سهام ،سهم الشرکه و سایر اوراق بهادار دارای حق رای آن دسته از اشخاص حقوقی که خدمات موضوع بند ۲ و حمل و نقل، انبارداری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات را منحصراً به اشخاص سرمایه‌پذیر یا علاوه بر اشخاص سرمایه‌پذیر به دیگران ارائه می کنند.

شرکت های تابعه و درصد سهامداری

خلاصه اطلاعات مالی

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ