کد خبر: ۱۴۶۶۰۲
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۳

پذیره نویسی هزار میلیاردی اوراق با سود ۱۷.۵ تا ۱۹ درصدی
امروز در بورس انرژی انجام می شود :

پذیره نویسی هزار میلیاردی اوراق با سود ۱۷.۵ تا ۱۹ درصدی

مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش هزار میلیارد تومان با سود ۱۷.۵ تا ۱۹ درصدی در بورس انرژی عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش هزار میلیارد تومان با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای امروز عرضه می‌شود.

این اوراق یکساله، قابل معامله در بورس انرژی و معاف از مالیات بوده و هر ورقه سلف معرف ارزش ریالی یک بشکه میعانات گازی در روز عرضه اولیه اوراق سلف خواهد بود.

شرکت تامین سرمایه بانک ملت به‌عنوان مشاور پذیرش، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق ایفای نقش می‌کند و شرکت ملی نفت ضامن این اوراق است. این اوراق امکان تسویه از دو طریق تحویل فیزیکی میعانات گازی یا تسویه نقدی قرارداد سلف در سررسید را داشته و طبق طراحی صورت‌گرفته، قابلیت اعمال اختیار فروش و اختیار خرید تبعی در سررسید یکساله اوراق برای سرمایه‌گذاران و شرکت توسعه نفت صبای کنگان وجود دارد.

تامین سرمایه بانک ملت به‌عنوان بازارگردان، نقدشوندگی اوراق را تا سررسید با سود حداقل ۱۷.۵ درصد سالانه بصورت روزشمار تضمین کرده است. در صورت افزایش قیمت میعانات گازی امکان کسب سود مازاد بر حداقل تضمین شده تا نرخ ۱۹ درصد از دیگر مزایای این اوراق برای سرمایه‌گذاران است.

قراردادهای سلف موازی استاندارد میعانات گازی پس از تبدیل شدن به اوراق سلف موازی استاندارد، قابلیت معامله در بازار ثانویه را خواهند داشت. با فروش ورقه سلف موازی استاندارد، فروشنده طی عقد حواله، خریدار را جهت تحویل کالا در سررسید به عرضه‌کننده حواله می‌کند و عرضه‌کننده متعهد به تحویل دارایی پایه به دارنده حواله فوق خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ