کد خبر: ۱۴۶۶۲۷
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۳

معاملات مشکوک اولین تامین سرمایه ، چهارمین حضور پتروشیمی و ۱۳ شرکت
در اولین روز کاری اسفند رخ داد:

معاملات مشکوک اولین تامین سرمایه ، چهارمین حضور پتروشیمی و ۱۳ شرکت

اولین تامین سرمایه بورسی، حضور پتروشیمی بازار پایه ای برای چهارمین روز متوالی به همراه ۱۳ شرکت دیگر، معاملات مشکوک امروز را رقم زدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات اولین روز کاری اسفند، بازار سهام با فشار فروش ناشی از قرار گرفتن در فهرست سیاه FATF آغاز به کار کرد و شاخص با ریزش بیش از 11 هزار واحدی در ابتدای معاملات روبرو شد اما با بهبود تقاضا پس از فروکش کردن هیجانات ابتدایی و بازگشت قیمت در اکثر گروه ها، دماسنج بازارسرمایه به مدار صعود بازگشت و با افزایش 3113 واحدی در کانال 481 هزار تایی ماندگار شد.

براساس این گزارش، درحالی ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی از 1.75 هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد که ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی نیز بیش از 4.3 و 2.2 هزار میلیارد تومان بود و بانک های تجارت و صادرات و  ذوب آهن به همراه سایپا با داد و ستد بیش از 1.4 میلیارد سهمی، 535، 314 و 245 میلیونی ، بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

در این میان، اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 12 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

این گروه شامل پتروشیمی دهدشت، کاشی حافظ، تامین سرمایه امید، شوکو پارس، معادن بافق، کابل سازی ایران، نورد و لوله اهواز، آرتاویل تایر، سیمان اصفهان، قند تربت جام، سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق زنجان و قزوین، آبگینه، داروسازی کاسپین تامین، واسپاری گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و فرآورده های نسوز آذر هستند.

حضور اولین تامین سرمایه بورسی ،پتروشیمی دهدشت برای چهارمین روز متوالی و 13 شرکت بورسی و فرابورسی دیگر از جمله نکات جالب معاملات مشکوک است.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ