کد خبر: ۱۴۶۶۷۶
۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۵

پیشنهاد نماینده شرکت ملی نفت در بورس برای قیمت‌گذاری خوراک پالایشگاه‌ها

پیشنهاد نماینده شرکت ملی نفت در بورس برای قیمت‌گذاری خوراک پالایشگاه‌ها

نماینده شرکت ملی نفت در بورس با اعلام بلندمدت بودن قرارداد خوراک پالایشگاه‌ها ، پیشنهاد استفاده از از بورس و ابزارهای آن برای تعیین قیمت این قراردادها را داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیرحسین تبیانیان با بیان اینکه به طور معمول پالایشگاه ها در زمان احداث، قرارداد بلند مدتی برای تامین خوراک امضا می کنند به ایرنا گفت: اگرچه قرارداد خوراک پالایشگاه‌ها بلندمدت است اما می‌توان از بورس و ابزارهای آن برای تعیین قیمت این قراردادها استفاده کرد.

وی افزود: از آنجا که عرضه های بورس به صورت تک محموله انجام می شود، نمی توان از آن برای تامین خوراک پالایشگاه ها و یا پتروپالایشگاه‌ها استفاده کرد. البته ساز و کار و ابزارهای بورس می تواند به عنوان مرجع قیمت گذاری قیمت خوراک پالایشگاه ها مورد استفاده باشد و اوراق کاغذی معاملات مبنای قیمت گذاری شود.

تبیانیان ادامه داد: از نیمه دوم سال جاری عرضه ها در هفته آخر هر ماه صورت می گیرد. هفته گذشته ۶ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در بورس عرضه شد که شامل دو میلیون بشکه نفت سبک، دو میلیون بشکه نفت سنگین و دو میلیون بشکه میعانات گازی بوده اما هیچ کدام از این محموله ها فروش نرفت. در اسفند هم به دلیل نزدیکی به پایان سال، ممکن است عرضه یک هفته زودتر انجام شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ