کد خبر: ۱۴۶۶۷۸
۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۵

مشخصات شرکت جدید درج شده و آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی در فرابورس

مشخصات شرکت جدید درج شده و آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی در فرابورس

پگاه گیلان به عنوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ شیر ایران با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی در بازار دوم فرابورس درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام ایستاد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پگاه گیلان پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از ۴ اسفند در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر به عنوان صد و بیست و ششمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج شد تا در صف عرضه اولیه ۲۰ درصدی سهام بایستد.

طبق بررسی های بورس پرس، "غگیلا" واقع در شهرستان رشت بوده و یکی از کارخانه های فرآوری کننده بزرگ شیر در سال ۱۳۵۴ با نام کارخانه شیر منطقه‌ای گیلان تاسیس شده و در زمینی به مساحت ۹ هکتار و ظرفیت اسمی ۷۰ تن شیر در روز تجهیز و سال ۷۳ به بهره برداری رسید و در حال حاضر زیر مجموعه شرکت صنایع شیر ایران یکی از بزرگترین شرکت های تولید فراورده های شیری است.

عمده فعالیت این شرکت در مرحله اول تولید شیر پاستوریزه یارانه ای و بعضی از محصولات دیگر مانند دوغ، ماست و ... بوده که بعداً با توجه به ماهیت ویژه منطقه برای توسعه و افزایش ظرفیت کارخانه، طرح های توسعه ای در مورد احداث واحدهای پنیر پاستوریزه مد نظر قرار گرفت. بدین ترتیب علاوه بر توسعه کارخانه شیر کارخانه های دیگر نیز راه اندازی شدند.

این شرکت با ظرفیت اسمی ۵۱۶ تن در روز مجهز به مدرن ترین ماشین آلات و فناوری روز بوده و قابلیت تولید بیش از ۸۰ نوع محصول لبنی پاستوریزه و استریلیزه را دارا است. سرمایه اولیه شرکت با ۲۱۱ نیروی انسانی، یک میلیارد تومان بوده که طی ۵ مرحله افزایش سرمایه به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

همچنین بر اساس صورتجلسه مجمع فوق العاده مشترک، پگاه قزوین از یک مهر سال ۸۷ و کشت و صنعت و دامپروری گیلان از ۱۰ مرداد سال ۸۸ با پگاه گیلان طبق صورت‌های مالی حسابرسی شده ادغام شد.

هلدینگ صنایع شیر ایران، مالک ۹۹.۹ درصدی این شرکت متعهد شده علاوه بر عرضه ۲۰ درصد سهام، ۵ درصد دیگر را جهت عرضه آتی با تشخیص فرابورس به عموم واگذار کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ