کد خبر: ۱۴۶۷۹۸
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۷

هیچ تصمیمی برای توقف تولید و تعطیلی خودروسازان و قطعه‌سازان نیست

هیچ تصمیمی برای توقف تولید و تعطیلی خودروسازان و قطعه‌سازان نیست

فعلا" هیچ تصمیمی برای توقف تولید و تعطیلی واحدهای صنعتی به ویژه خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان گرفته نشده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دنیای اقتتصاد با انتشار مطلبی تحت عنوان " آیا کرونا به خودروسازی ایران هم سرایت خواهد کرد؟" اعلام کرد: با ورود ویروس کرونا به ایران و تایید رسمی ابتلا و مرگ چند نفر از شهروندان، بسیاری از همایش‌ها، سینماها، دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل شده‌اند با این حال تاکنون خبری از توقف تولید در واحدهای صنعتی به ویژه خودروسازی و قطعه‌سازی نیست.

بر اساس این گزارش، کرونا که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در چین شیوع پیدا کرد، جدا از گرفتار کردن ده‌ها هزار نفر و کشتن بالغ بر دو هزار و ۳۰۰ نفر تا به امروز، بسیاری از واحدهای تولیدی را نیز به تعطیلی کشاند. از خطوط تولید غول‌های فناوری و دیجیتال گرفته تا خودروسازان و قطعه‌سازان، همه کم و بیش گرفتار شدند و فعالیت‌ها به‌طور مقطعی به حالت تعلیق درآمد تا از انتشار و گسترش بیشتر بیماری جلوگیری شود.

کرونا پس از مدت‌ها تایید و تکذیب، بالاخره به ایران رسید و بنابر آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون ۴۳ نفر مبتلا و هشت قربانی به جا گذاشته است. به عقیده متخصصان این ویروس به اندازه آنفلوآنزا کشنده نبوده و کم خطرتر به حساب می‌آید. اما مشکل اصلی‌ سرعت بالای انتقال و شیوع آن است. به همین دلیل، بسیاری از همایش‌ها، سینماها، دانشگاه‌ها، مدارس و جلسات اداری لغو و یا تعطیل شده و حتی قرار است رویدادهای ورزشی نیز بدون تماشاگر برگزار شوند تا از شیوع کرونا کاسته و به تدریج مهار شود. این در حالی است که تاکنون خبری از توقف تولید در واحدهای خودروسازی و قطعه‌سازی نیست.

بنابر اطلاعیه‌های رسمی، دانشگاه‌های برخی مناطق از جمله تهران، البرز، قزوین و اصفهان تعطیل شده‌اند که نشان از اقدام مسوولان برای جلوگیری از شیوع کرونا در این استان‌ها دارد. در این بین، تهران به‌عنوان قطب خودروسازی  شناخته می‌شود و پایگاه تولید اصلی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در جاده مخصوص قرار دارد. ضمن آنکه برخی شرکت‌های بخش خصوصی نیز در پایتخت دارای خط تولید هستند.

همچنین واحدهای تولیدی بسیاری از قطعه‌سازان بزرگ  نیز در تهران و البرز قرار گرفته ضمن آنکه قزوین و اصفهان در زمره تامین‌کنندگان اصلی قطعات خودرو به شمار می‌روند. حال این پرسش ایجاد شده که آیا شبیه آنچه در چین اتفاق افتاد، در خودروسازی و قطعه‌سازی کشور نیز رخ می‌دهد؟ آیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، فعالیت در خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان در مناطق تهران، البرز، قزوین، اصفهان و دیگر شهرهای دارای پایگاه تولیدی، موقتا لغو خواهد شد؟

تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ خبری مبنی بر تعطیلی واحدهای صنعتی به ویژه خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان منتشر نشده و باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده و با توجه به گسترش یا کنترل جولان کرونا، چه تصمیمی در این مورد اخذ خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ