کد خبر: ۱۴۶۸۰۸
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۷

وعده تازه همتی درباره نقدینگی و تورم و بعد از رشد دلار به حدود ۱۶هزار تومان

وعده تازه همتی درباره نقدینگی و تورم و بعد از رشد دلار به حدود ۱۶هزار تومان

رئیس کل بانک مرکزی بعد از ادامه رشد دلار به حدود ۱۶ هزار تومان وعده داد نرخ ۲۸ و ۲۰ درصدی نقدینگی و تورم امکان پذیر بوده اما سال آینده ، سالی دشوار است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی امروز دلار به محدود 16 هزار تومان نزدیک شد که عبدالناصر همتی در نهمین جلسه با اقتصاددانان که با موضوعاتی مانند اقدامات بانک مرکزی برای ثبات بازار ارز، کنترل نقدینگی و تأمین منابع مورد نیاز تولید، برنامه‌های مهار تورم، روند عملیات بازار باز، اهمیت صادرات غیرنفتی و تصمیم اخیر FATF برگزار شد گفت: بانک مرکزی با در نظر داشتن شرایط بیشترین تلاش را بر تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز داشته است‌.

وی افزود: هر چند نرخ ۲۸ درصد برای نقدینگی زیاد است اما با توجه به شرایط و کاهش درآمدهای نفتی، انحراف سه درصدی این نرخ از میانگین ۵۰ ساله نقدینگی، نشان از کنترل شرایط دارد.

همتی ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی‌ها و مفروضات معاونت اقتصادی بانک مرکزی برای نرخ تورم سال آینده، تورم کمتر از ۲۰ درصد دور از ذهن نیست. هر چند باید این امر را در نظر داشت که سال ۹۹ سالی دشوار است که تنها با انسجام و همدلی می‌توانیم از شرایط خاص آن عبور کنیم. بر اساس مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار، حساب‌های بانکی اشخاص حقیقی بر اساس تجاری و غیرتجاری از یکدیگر تفکیک می‌شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ