کد خبر: ۱۴۶۸۱۲
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۸

ثبت رکورد جدید ارزش معاملات سهامداران خرد و دور نمایی از حفظ رونق بازار
در آخرین روز کاری هفته رقم خورد:

ثبت رکورد جدید ارزش معاملات سهامداران خرد و دور نمایی از حفظ رونق بازار

با اتمام روز کاری آخر هفته و ادامه روند صعودی، شاخص بورس موفق به حضور در کانال ۵۲۴ هزار تایی شد و رکورد بی سابقه ارزش معاملات خرد با داد و ستد ۸ هزار میلیارد تومان شکست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، معاملات آخرین روز کاری این هفته بازار سهام درحالی با بی اعتنایی به ویروس کرونا آغاز شد که متاثر از هجوم نقدینگی و انتظارات تورمی سرمایه گذاران، موفق به رکورد شکنی در ارزش معاملات خرد و حضور در کانال 524 هزار تایی شد.

دراین رویداد که شاخص با رشد 5881 واحدی روبرو شد و ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی به بیش از 5.5 و 5.1 هزار میلیارد تومان رسید، همزمان رکورد تازه‌ای در ارزش معاملات خرد نیز ثبت شد به‌طوری که ارزش داد و ستدها به 8 هزار میلیارد تومان رسید که در تاریخ بورس بی سابقه بود.

دراین میان، شرکت های بزرگ هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ملی مس ، کشتیرانی ، گلوکوزان، فولاد مبارکه، گل گهر و فولاد خوزستان با اثر مثبت 554 تا 357 واحدی بیشترین نقش را داشتند.

هرچند برخی کارشناسان نسبت به رشدهای شتابان قیمت‌ها ابراز نگرانی می‌کنند اما هجوم افراد جدید به بازار سهام ، دورنمایی از حفظ رونق را متصور می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ