کد خبر: ۱۴۷۷۰۹
۰:۱ - ۱۳۹۹/۱/۶

سازمان ملل خواهان کاهش و تعلیق تحریم‌ ایران شد/ ارسال کمک ۴.۴ تنی به تهران

سازمان ملل خواهان کاهش و تعلیق تحریم‌ ایران شد/ ارسال کمک ۴.۴ تنی به تهران

دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تجدید نظر در مورد کاهش و تعلیق تحریم‌ کشورهای مانند ایران شدند که درگیر ویروس کرونا هستند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به از خبرگزاری فرانسه ، میشل باشلت با صدور بیانیه ایی خواستار تجدید نظر در مورد تحریم‌  کشورهای مانند ایران شد که درگیر ویروس کرونا هستند.

وی اعلام کرد: در این زمان مهم هم به دلایل بهداشتی و هم برای حمایت از حقوق و زندگی میلیون‌ها انسان ، تحریم‌ها  باید کاهش و معلق شود و  معافیت‌های بشردوستانه علیه تحریم‌ها باید تأثیر گسترده و عملی بر ارائه تجهیزات اساسی پزشکی داشته باشند. در شرایط همه گیری جهانی کرونا، ایجاد موانع بر سر تلاش‌ها و اقدامات پزشکی در یک کشور می‌تواند به افزایش خطر و تهدیدات علیه همه منجر شود.

همچنین آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در نامه‌ای به کشورهای گروه ۲۰ اعلام کرد: خواستار رفع تحریم‌ها علیه کشورها جهت ضمانت دسترسی به غذا، تجهیزات ضروری سلامت و حمایت‌های پزشکی در بحبوحه شیوع کرونا هستم. زمان همبستگی است نه حذف. به خاطرداشته باشیم در دنیای در هم‌تنیده امروزی قدرت فقط به اندازه ضعیف‌ترین نظام بهداشتی است.

در این میان آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد برای مقابله با کرونا ۴.۴ تن کمک پزشکی به ایران ارسال کرده که شامل ماسک، دستکش و داروهای ضروری است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ