کد خبر: ۱۴۷۷۱۷
۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۱/۶

جهش تاریخی و بهترین روز سه شاخص بورس آمریکا در ۸۷ سال اخیر + علت

جهش تاریخی و بهترین روز سه شاخص بورس آمریکا در ۸۷ سال اخیر + علت

در پی تصویب سریع بسته حمایتی دولت آمریکا در کنگره و امیدواری سرمایه گذاران به بهبود اوضاع، بهترین روز بورس نیویورک در ۸۷ سال اخیر رقم خورد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از سی‌ ان‌ بی‌ سی، سرمایه‌گذاران دیروز با تکیه بر تصویب سریع بسته حمایتی دولت آمریکا در کنگره شاهد  بهترین روز بورس نیویورک در ۸۷ سال اخیر و جهش تاریخی سه شاخص مهم شدند .

براساس این گزارش، میانگین شاخص داو جونز با بیشترین رشد روزانه از سال ۱۹۳۳ تاکنون روبرو شد و با جهش زیاد ۲۱۱۲ واحدی و معادل ۱۱ درصدی در کانال ۲۰ هزار و ۷۰۴ واحد بسته شد.

شاخص اس‌ اند پی۵۰۰ هم ۹.۴ درصد جهش کرد تا در ۲۴۴۷ واحد بسته شود. این بهترین روز این شاخص از اکتبر ۲۰۰۹ تاکنون بود. شاخص نزدک نیز ۸.۱ درصد جهش کرد و به ۷۴۱۷ واحد رسید که بهترین روز این شاخص از ۱۳ مارس بود.

پس از شکست دو روزه مذاکرات در سنای آمریکا برای تصویب بسته حمایتی کرونا که بازارها را به اعماق جدیدی فرستاد، انتظار تصویب این لایحه در روز سه‌شنبه باعث شد سهام شرکت های حاضر در وال‌استریت به شدت جهش کند.

نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: خوش‌بینی خوبی در سنا در مورد تصویب این بسته تشویقی به وجود آمده است. این بسته بطور کافی به سوی حمایت از کارگران چرخش کرده است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ