کد خبر: ۱۴۷۷۲۸
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱/۶

یمن از گفت‌وگو با ائتلاف سعودی برای پایان جنگ استقبال کرد

یمن از گفت‌وگو با ائتلاف سعودی برای پایان جنگ استقبال کرد

کمیته عالی انقلابی یمن برای مذاکره با کشورهای عضو ائتلاف سعودی و هدف پایان دادن به جنگ اعلام آمادگی کرد و خواستار مداخله شورای امنیت و سازمان ملل شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، محمد علی الحوثی در توئیتر اعلام کرد: قبل از هر گونه گفتگو داخلی، خواستار مذاکره با کشورهایی هستیم که در ائتلاف سعودی - اماراتی علیه یمن ایستادند. از دعوت دبیرکل سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن استقبال می‌کنیم و موافق توقف تجاوز آمریکایی، انگلیسی، سعودی، اماراتی و متحدان آنها هستیم.

به گفته وی این موضوع باید همزمان با لغو محاصره و برداشتن ممنوعیت‌ها در بنادر دریایی و هوایی و پرداخت حقوق‌ها باشد تا کارمندان بتوانند اقدامات لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا را انجام دهند. این چیزی است که سازمان ملل به آن متعهد شده است.

هشام شرف عبدالله وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعا نیز اعلام کرد: دعوت دبیر کل سازمان ملل برای توفف جنگ در یمن در راستای تشریک مساعی برای مقابله با ویروس کرونا امری مهم بوده و انتظار می رود کشورهای عضو ائتلاف سعودی اماراتی آن را جدی گرفته و ضمن تعامل مثبت برای پایان دادن به عملیات نظامی در یمن و رفع محاصره یمنی‌ها که یک جنایت جنگی تمام عیار است، اقدام کنند.

محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا نیز درتوئیتر اعلام کرد: ویروس تجاوز و تحریم علیه یمن با تصمیم آمریکا وارد ششمین سال شده است. بعید نیست کرونا ساخته آمریکا باشد و اکنون از کنترل آن خارج و دامنگیر این کشور نیز شده است. این فرضیه‌ در دست بررسی بوده اما چیزی که نیازی به  بررسی ندارد تجاوز و محاصره یمن تحت نظارت مستقیم آمریکا است. در هر حال تصمیم یمن تسلیم نشدن و ادامه دفاع است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ