کد خبر: ۱۴۷۷۳۱
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱/۶

محدودیت جدید و مهم برای سهامدارانی که اقدام به سفارش نامتعارف کنند
فرابورس به 108 شرکت کارگزاری اعلام کرد :

محدودیت جدید و مهم برای سهامدارانی که اقدام به سفارش نامتعارف کنند

شرکت فرابورس به منظور جلوگیری از ورود سفارش های نامتعارف برخی سهامداران و کدهای معاملاتی، تصمیم جدیدی اتخاذ و انجام معامله این گروه در 108 شرکت کارگزاری را محدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سروش خواجه حق وردی مدیر نظارت بازار و بازرسی شرکت فرابورس طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌ های کارگزاری اعلام کرد: سرمایه گذاران و سهامداران شرکت ها هر روز اقدام به رصد دقیق و سفارشات معاملات و سایر اطلاعات منتشره می‌کنند.

در نتیجه نوع خاصی از سفارش گذاری که به نظر می رسد برای مقاصد غیر معاملاتی مانند مخفی کردن مظنه های قابل مشاهده توسط کاربران برخط یا افرادی که از سایت ها استفاده می کنند وارد سامانه معاملاتی می شود، اعتراضات متعددی از سوی کاربران به این شرکت منتقل شده که تاکنون طی تماس تلفنی با مدیران معاملات و مدیران معاملات برخط موضوع طرح و رفع می‌شد.

به منظور جلوگیری از ورود سفارشات نامتعارف از ۲۱ دی تا ۲۰ اسفند فایل سفارشات به شرکت‌های کارگزاری جهت اقدامات مندرج در نامه های پیشین ارسال می شد اما با عنایت به تکرار موضوع توسط برخی کدهای معاملاتی به منظور انجام اقدامات موثر تر پیشگیرانه این مدیریت در خصوص افرادی که اقدام به تکرار کردند تصمیم جدیدتری اخذ کرده که صدور دستور مقتضی در خصوص آن مورد استدعا است لذا خواهشمند است:

۱. در صورتی که سفارشات مشتری از ایستگاه معاملاتی با دسترسی بر خط گروهی وارد سامانه معاملات شده، مقرر کنید ضمن ارائه هشدار به معامله گر مربوطه مستندات هشدار ارائه شده را حداکثر تا ۲ روز کاری پس از تاریخ این نامه به این مدیریت ارسال کنند.

۲. در صورتی که مشتری از دسترسی برخط برای اقدامات مورد اشاره استفاده کرده طبق دو حالت زیر اقدام شود.

الف. اگر مشتری برخط برای مرتبه اول مرتکب این اقدام شده باشد، وفق تبصره ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مقرر کنید تا زمان اخذ تعهد کتبی از وی، دسترسی مشتری به سفارش گذاری و انجام معامله در بازارهای فرابورس محدود شده و مستندات مربوطه شامل زمان محدود کردن دسترسی، تاریخ و ساعت؛ مستندات امضا شده تعهد نامه و زمان رفع محدودیت، تاریخ و ساعت را حداکثر تا ۲ روز کاری پس از اخذ تعهد کتبی و رفع محدودیت به این مدیریت ارسال کنند.

ب. اگر مشتری برخط دارای سابقه ارتکاب به چنین اقدامی باشد، وفق تبصره ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مقرر کنید تا اطلاع بعدی این مدیریت دسترسی مشتری به سفارش گذاری و انجام معامله در بازارهای فرابورس محدود شده و مراتب اعمال محدودیت مذکور حداکثر تا ۲ روز کاری به این مدیریت ارسال شود.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ