کد خبر: ۱۴۷۷۴۴
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱/۷

معاملات مشکوک بورس کالا،
در دومین روز کاری سال رقم خورد:

معاملات مشکوک بورس کالا، "هپکو"، دو شرکت از گروه انبوه سازی و ۱۱ نماد

بورس کالا، شرکت پرحاشیه فرابورسی، دو شرکت از گروه انبوه سازی، بورس تهران و ۱۰ نماد دیگر در دومین روز کاری سال مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات دومین روز کاری سال جاری ، بازار سهام با روندی مثبت آغاز بکار کرد بطوری که با بهبود وضعیت بازار های جهانی، تقاضای مطلوبی را تجربه کرد و شاخص با افزایش 12 هزار و 605 واحدی به کانال 521 هزار تایی ورود کرد.

بر این اساس، ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی از 1.9 هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد، ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی نیز بیش از 3.7 و 1.8 هزار میلیارد تومان بود و بانک تجارت با داد و ستد بیش از 1.1 میلیارد سهمی و بانک صادرات، ذوب آهن، بانک ملت به همراه بین المللی توسعه ساختمان به ترتیب با 546، 213، 205 و 124 میلیون سهمی، بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

در این میان، اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 7 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این گروه، شرکت کیمیای زنجان گستران حاضر در بازار دوم فرابورس قرار دارد که در جریان معاملات امروز ضمن رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد بیش از 26.5 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های کارخانجات شهید قندی، بیمه کارآفرین، عمران و توسعه شاهد، بورس کالا ، هپکو، مرجان کار، صنعت روی زنگان، پاکشو، بورس‌تهران، غلتک سازان سپاهان، شیرین دارو، عمران و سازندگی قزوین، آبادگران و شیشه و گاز مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بورس کالا، شرکت پرحاشیه هپکو، دو شرکت از گروه انبوه سازی، حضور متوالی بورس تهران، پاکشو ، شیرین دارو و 8 شرکت بورسی و فرابورسی دیگر از جمله نکات جالب معاملات مشکوک امروز است.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.