کد خبر: ۱۴۷۷۵۲
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱/۷

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با ۱۲ نکته اعلام شد/ اجرا از ۸ صبح فردا + جرایم

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با ۱۲ نکته اعلام شد/ اجرا از ۸ صبح فردا + جرایم

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از ۸ صبح فردا با ۱۲ نکته از جمله ممنوعیت تردد در شهرها، محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر، تعطیلی بوستان ها ، توقیف یک ماهه خودرو، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کمیته اجتماعی - انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در وزارت کشور مستقر است اعلام کرد طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی از ساعت ۸ صبح جمعه با نکات زیر اجرا می شود :

صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌‌شود. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند کرد.

مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است .

پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود .

اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه (گروهی که باید کاملا فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می کنند.

ادارات دولتی برابر بخشنامه صادره معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت نوبت بندی خدمات رسانی خواهند کرد.

برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود ( اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع است.

تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیت ها نمی‌گردد.

محدودیت حداکثری در جابجائی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.

طرح کنترل‌های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

ممنوعیت‌های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کار در یک نقطه قرار ندارد نمی‌گردد و تیم‌های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می‌کنند .

به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی توقیف می‌شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ 500 هزار تومان و پلمب واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ