کد خبر: ۱۴۷۸۰۲
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱/۹

مهمترین تهدید در کمین سهامداران / بازدهی بورس بهتر از رقبا + چند توصیه
مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد:

مهمترین تهدید در کمین سهامداران / بازدهی بورس بهتر از رقبا + چند توصیه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازده حضور در بورس بیشتر از میانگین سایر فرصت‌های سرمایه‌گذاری است ، مهمترین تهدید در کمین سهامداران با دانش ناکافی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی صحرائی با بیان اینکه صندوق‌ها برای افرادی که سرمایه بسیاری دارند و فرصت حضور و رصد بازار را ندارند، مناسب است به سرمایه گذاران توصیه کرد: حضور مردم در بورس باید غیرمستقیم باشد و افرادی که تخصص داشته با متنوع‌سازی فرصت‌های سرمایه‌ گذاری که پیش‌روی هر صندوقی قرار دارد ریسک‌های موجود را پوشش دهند.

وی افزود: افرادی باید وارد بازار سرمایه شوند که دانش کافی دارند زیرا این سرمایه‌گذاری مانند هر موضوعی دیگری کار تخصصی بوده و پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های لازم به خود را دارد. سرمایه‌گذاران باید افق بلند مدت داشته و از معاملات روزانه و نگاه کوتاه مدت به سرمایه‌گذاری میان مدت تغییر رویه دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بازده حضور در بازار سرمایه بیشتر از متوسط سایر فرصت‌های سرمایه‌گذاری بوده به خصوص که این حضور کمک به اقتصاد ملی و تشکیل سرمایه‌های ملی می‌کند. همچنین حوزه‌های دیگر بیشتر جنبه سفته‌بازی دارند. بیشترین تهدیدی که در کمین افراد با دانش ناکافی است، فضای مجازی بوده که به پخش اخبار و شایعات نادرست می‌پردازد.

صحرائی با اشاره به حضور غیرمستقیم  مردم در بورس عنوان کرد: سرمایه‌گذاران بهتر است از طریق صندوق‌ها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند که علاوه بر تخصص، صرفه‌جویی در مقیاس مدیریت دارند و بازار را نیز به خوبی می‌شناسند.  توصیه بسیار مهم اینکه مردم با منابع مازاد وارد بازار شوند. فروش دارایی‌ های روزمره مانند آپارتمان و خودرو بسیار خطرناک است زیرا سرمایه‌گذاری در بورس هم خطرات خود را دارد و  سرمایه‌گذاران بهتر است با اتکا به منابع پس‌اندازی وارد بازار سرمایه شوند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ