کد خبر: ۱۴۷۸۲۲
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱/۱۰

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس با سهم ۴۷.۷ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت
برای دوازدهمین ماه سال قبل معرفی شد:

معرفی ۲۰ کارگزار اول و آخر بورس با سهم ۴۷.۷ هزار میلیاردی ۱۰ شرکت

در پایان دوازدهمین ماه سال که بیش از ۹۶.۱ هزار میلیارد تومان در بورس معامله شد، ۱۰ کارگزار برتر با انجام ۴۹ درصد از کل معاملات ، ۴۷.۷ هزار میلیارد تومان را به تنهایی جابجا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بورس تهران با اتمام دوازدهمین ماه از سال، 239 روز کاری را سپری کرد و طی آن افزون بر 1.1 هزار میلیارد سهم به ارزش بالغ بر 512.6 هزار میلیارد تومان توسط شرکت های کارگزاری دست به دست شد.

این آمار درحالی است که طی اسفند ماه بیش از 125.9 میلیارد سهم به ارزش 96.1 هزار میلیارد تومان در 19 روز کاری معامله شد که در مقایسه با معاملات بهمن با بیش از 142.3 میلیارد سهم به ارزش 82.6 هزار میلیارد تومان، حکایت از افت 11 و رشد 16 درصدی حجم و ارزش معاملات دارد.

در این حجم از معاملات شرکت های بورسی، 10 کارگزار با سهم 49 درصدی بیش از 47.7 هزار میلیارد تومان را به نام خود کردند تا 48.4 هزار میلیارد تومان دیگر نصیب 97 کارگزار دیگر شود.

کارگزاری مفید در صدر این گروه با تکیه بر مشتریان خرد و کلان و رویه معاملات آنلاین، سهم 14.63 درصدی معاملات اسفند را به خود اختصاص داد و کارگزاری آگاه نیز با سهم 10.40 درصدی در رتبه دوم ایستاد.

کارگزاری های صبا تامین، حافظ و فارابی هم به ترتیب با سهم 4.66 ،4.02 و 3.11 درصدی در رده های سوم، چهارم و پنجم ایستادند تا به این ترتیب از پله های اول تا پنجم در اختیار حتی یک شرکت کارگزاری وابسته به بانک هم نباشد.

در رده های بعدی هم کارگزاری های بانک پاسارگاد، خبرگان سهام، مبین سرمایه، بانک سامان و نهایت نگر با انجام 2.99، 2.71، 2.46، 2.09 و 1.95 درصدی معاملات بورس قرار گرفتند.

در انتهای این جدول 107 شرکتی هم 10 کارگزاری پارس نمودگر، ارزش آفرین الوند، شاخص سهام، آبتین استاک، آراد ایرانیان، سهم یار، جهان سهم، نماد شاهدان، دلیران پارس و ساو آفرین با سهم صفر تا 0.06 درصدی ایستاده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ