کد خبر: ۱۴۷۸۲۵
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۱/۹

همتی امروز هم دست به قلم شد و نتیجه جلسه با مدیران بانک ها را اعلام کرد

همتی امروز هم دست به قلم شد و نتیجه جلسه با مدیران بانک ها را اعلام کرد

رئیس کل بانک مرکزی امروز هم دست به قلم شد و درباره مصوبه وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی با سود ۱۲ درصدی و... به مدیران عامل بانک ها توضیح داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی امروز دست به قلم شد و درباره تازه ترین اقدام برای مقابله کرونا از دیدار با مدیران عامل بانک ها با موضوع تجلیل از زحمات کارکنان و گرامیداشت یاد جان باختگان و بررسی مصوبه وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی با سود ۱۲ درصدی و... توضیح داد و در اینستاگرام اعلام کرد:درجلسه امروز ۹ فروردین ۹۹ با مدیران عامل بانک های تجاری دولتی و غیر دولتی، جزئیات اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت و برمشارکت فعال بانکها در اجرای طرح ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کردم.

در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شبکه بانکی کشور و با گرامیداشت یاد جان باختگان شبکه بانکی در این مدت، به تشریح ساز و کار اجرایی مصوبه ستاد اقتصادی دولت در خصوص اعطای ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به واحدها و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا پرداختم مقرر شد که مشاغل مشمول این مصوبه در ستاد اقتصادی دولت و با همکاری نظام بانکی مشخص و دستورالعمل مربوط به شبکه بانکی ابلاغ بشود.

طبق مصوبه ستاد اقتصادی دولت این تسهیلات به واحدهای آسیب دیده که اشتغال خود را حفظ کرده اند پرداخت خواهد شد. بازپرداخت اقساط این تسهیلات، دو ساله است و برای شروع بازپرداخت اقساط، تنفس چند ماهه در نظر گرفته خواهد شد و احتمالا از مهرماه پرداخت اقساط شروع خواهد گردید.

تأکید کردم : نرخ سود ۱۲ درصدی این تسهیلات منطقی و بر اساس بررسی های کارشناسی است و هر نرخی کمتر از این با توجه به بار مالی آن برای نظام بانکی امکان پذیر نیست.در واقع نرخ بهره حقیقی در کشورمان حتی در حد ۱۸ درصد نرخ سود اسمی بانک ها و با توجه به نرخ تورم سالانه منفی می باشد و قطعا با نرخ ۱۲ درصد نرخ بهره حقیقی بسیار منفی تر خواهد بود و لذا کمک مناسبی به مشاغل آسیب دیده است.

مدیران عامل بانک ها نیز ضمن ارایه پیشنهادات و نظرات خود در این خصوص بر حمایت حداکثری بانک ها از این طرح تاکید و اعلام کردند نظام بانکی کشور تمام توان خود را برای پشتیبانی از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به کار خواهند گرفت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ