کد خبر: ۱۴۷۸۵۸
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۱/۱۰

برگزاری آنلاین جلسات مجلس به بن‌بست خورد / دلسردی نمایندگان

برگزاری آنلاین جلسات مجلس به بن‌بست خورد / دلسردی نمایندگان

برگزاری آنلاین دو جلسه مجلس بر بستر پلتفرم ایرانسل ناکام مانده و رئیس مجلس از سرگیری جلسات حضوری خبر داده اما وزیر بهداشت خواستار لغو همه جلسات علنی و غیرعلنی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، از همان ابتدای اسفند که شیوع کرونا در ایران گسترش یافت و معلوم شد بیش از 20 نماینده مجلس مبتلا به این ویروس شده اند، جلسات علنی و غیرعلنی مجلس تعطیل شد.

ایرانسل هم در همان زمان اعلام آمادگی کرد می تواند زمینه برگزاری جلسات مجلس بصورت آنلاین را فراهم کند لذا حول همین موضوع تبلیغات بسیاری کرد و مدیرعامل اپراتور دوم نیز در صفحات اجتماعی این اقدام را کاری بزرگ به حساب آورد اما در عمل دو جلسه مجلس بصورت آنلاین برگزار شد که در نخستین جلسه تنها 70 نماینده و جلسه دوم 90 نماینده حضور یافتند که حد نصاب کافی برای رسمیت بخشیدن به جلسات مجلس نبود.

در واقع طبق قانون جلسات علنی باید 192 نفر از نمایندگان در جلسه حضور می یافتند تا جلسه رسمیت پیدا می کرد. از این رو اقدام ایرانسل عملا دستاوردی نداشت و رئیس مجلس خواستار برگزاری جلسات حضوری شد.این درخواست در حالی مطرح شد که وزیر بهداشت به عنوان مسئول ستاد مقابله با کرونا در نامه ای اعلام کرد تمام جلسات علنی و غیرعلنی مجلس باید تعطیل شود.

حمیده زرآبادی عضو کمیته ارتباطات مجلس پس از پایان جلسه دوم آنلاین گفته بود در این جلسه برخی اشکالات گذشته برای نمایندگان برطرف شده اما تنها منجر به حضور 20 نفر از نمایندگان شده بود.

حال سوال این است که آیا ضعف زیرساخت های ارتباطی اپراتور دوم مانع از اجرای مناسب جلسات غیرعلنی بوده یا نمایندگان علاقه چندانی به حضور در جلسات آنلاین نداشته اند؟

با توجه به اینکه حضور در جلسات وظیفه نمایندگان بوده و از طرف دیگر این تصمیم می توانست مانع از ابتلای آنها به ویروس کوید 19 شود به نظر می رسد انگیزه کافی برای حضور در جلسات آنلاین داشته اند. از این رو به نظر می رسد این جلسات با کیفیت پلتفرم مناسبی برگزاری نشده است.

با توجه به اینکه تمامی ارکان درصدد هستند تا گامی در راستای مقابله با شیوع کرونا بردارند چرا که در شرایط کنونی هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه به زودی این بیماری از ایران رخت بر می بندد وجود ندارد و چه بسا مجبور به برگزاری بسیاری از فعالیت های و حتی تدریس کلاس های دانشگاه و ... بر بستر اینترنت شود، انتظار راهی جایگزین برای حفظ سلامت نمایندگان مردم در مجلس می رود.

انتهیا پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ