کد خبر: ۱۴۷۸۹۶
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱/۱۱

مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده ۱۰ صنف اقتصادی تمدید شد
معاون سازمان مالیاتی:

مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده ۱۰ صنف اقتصادی تمدید شد

معاون سازمان مالیاتی از تمدید مهلت اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۹۸ تا پایان فروردین برای همه مودیان و تمدید سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای ۱۰ صنف تا پایان اردیبهشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد مسیحی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و پیامدهای اقتصادی ناشی از آن اعلام کرد: حمایت های پیش بینی شده دولت برای کاهش اثرات اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری، معطوف به بخش های غیردولتی به ویژه بخش خصوصی است.

نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم ( فصل زمستان) سال 98 با تعطیلات نوروز و شیوع بیماری کرونا و با توجه به درخواست های مودیان مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور فراهم کردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، مهلت تسلیم اظهارنامه فصل زمستان 98 تا پایان فروردین تمدید می شود.

براین اساس، ادارات کل امور مالیاتی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی ( فصل زمستان) سال 98 را تا پایان روز یکشنبه 31 فروردین تسلیم کنند، امکان برخورداری 100 درصد بخشودگی جرایم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره فوق و جریمه تاخیر این مدت را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فراهم کنند.

درخصوص گروه های اقتصادی اعلام شده طی بخشنامه 6 فروردین ماه سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا پایان چهارشنبه 31 اردیبهشت است لذا تا این تاریخ محاسبه و مطالبه جریمه تاخیر موضوع ماده 23 قانون مالیات برارزش افزوده برای گروه های ذکر شده موضوعیت ندارد.

گروه های اقتصادی مشمول:

1- مراکز تولید وتوزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها ( و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت)

2- مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهان گردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائر سراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و خدماتی بین راهی ( و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)

3- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی ( و موارد مرتبط به تشخیص وزارت راه)

4- دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی

5- تولید و توزیع پوشاک

6- تولید و توزیع کیف و کفش

7- مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه

8- مراکز، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

9- مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای ( و موارد مرتبط به تشخیص وزارت فرهنگ)

10- مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ