کد خبر: ۱۴۷۹۱۸
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱/۱۲

معاملات مشکوک سه پتروشیمی ، چهار شرکت دارویی و بیمه ای + ۸ نماد
در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام رقم خورد:

معاملات مشکوک سه پتروشیمی ، چهار شرکت دارویی و بیمه ای + ۸ نماد

حضور سه پتروشیمی، چهار شرکت دارویی و بیمه ای و ۸ نماد دیگر دیگر در آخرین روز کاری این هفته بازار سهام مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام با اختلال در ثبت سفارش نمادهای بورسی آغاز به کار کرد و شاخص با بهبود تقاضا متاثر از رشد مثبت سه نماد " ومعادن، اخابر و بورس" با رشد 2012 واحدی و ورود به کانال 547 هزارتایی به کار امروز پایان داد.

براین اساس، در حالی ارزش روز بازارسهام شرکت های بورسی از 2 هزار هزار میلیارد تومان عبور کرد که ارزش معاملات سهام شرکت های بورسی و فرابورسی بیش از 5.6 و 2.7 هزار میلیارد تومان بود و بانک تجارت با داد و ستد بیش از 2.1 میلیارد سهمی و بانک صادرات، ذوب آهن، گلوکوزان به همراه سرمایه گذاری خوارزمی به ترتیب با 672، 273، 254 و 213 میلیون سهمی، بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

در این میان، اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 11 تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این گروه، تولید برق دماوند حاضر در بازار دوم معاملات فرابورس قرار دارد که در جریان معاملات امروز ضمن رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد بیش از 35.8 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های کشت و صنعت آب شیرین، پتروشیمی گلستان، تولی پرس، سرمایه گذاری خوارزمی، پتروشیمی قائد بصیر، داروسازی ابوریحان، نفت‌ بهران، بیمه سینا، داروسازی تولید دارو، سپنتا، پاکشو، پتروشیمی فسا، سرمایه‌گذاری صنایع ایران و بیمه ما مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور سه پتروشیمی، دو شرکت از گروه دارویی، دو شرکت از صنعت بیمه و 8 شرکت بورسی و فرابورسی دیگر از جمله نکات جالب معاملات مشکوک امروز است.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.