کد خبر: ۱۴۸۰۴۹
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱/۱۷

تصمیمی مهم برای بورس : نرخ جدید سود سپرده بانکی اعلام شد / زمان اعمال
توسط بانک مرکزی:

تصمیمی مهم برای بورس : نرخ جدید سود سپرده بانکی اعلام شد / زمان اعمال

بانک مرکزی در تصمیمی مهم و مثبت که به نفع بازار سرمایه خواهد بود، نرخ جدید سود سپرده های کوتاه و بلند مدت یکساله اشخاص حقیقی و حقوقی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی جلسه مشترک ۹ فروردین رئیس بانک مرکزی و تعدادی از مدیران بانکی و مباحث مطرح شده در خصوص اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار درباره سپرده ها در بانک و به منظور جلوگیری از افزایش هزینه‌های مالیاتی و مشکلات ایجاد شده در خصوص افزایش هزینه های مالیاتی بانک ناشی از اضافه سود پرداختی، مقرر شد جلسه مشترک مابین بانک مرکزی و نمایندگان شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و کانون بانک‌های خصوصی در ۱۷ فروردین ماه برگزار شود.

جلسه مشترک برگزار و حسب این جلسه مقرر شد:

۱. حساب های پشتیبان بطور کامل همچنان ممنوع بوده و هیچ بانکی مجاز به داشتن حساب پشتیبان نیست.

۲. کماکان پرداخت سود سپرده روزشمار ممنوع است.

۳. نرخ ابلاغی بانک مرکزی برای سپرده های بلند مدت یکساله به میزان ۱۵ درصد رعایت شود.

به دلیل جلوگیری از جابجایی سپرده ها مقرر شد:

الف) نرخ سود سپرده های بلند مدت یکساله اشخاص حقیقی در گام اول از یک اردیبهشت از ۱۷.۵ درصد تجاوز نکند و بانک ها طی سال جاری ترتیبی اتخاذ کنند تا نرخ این دسته از سپرده ها با نرخ بانک مرکزی تطبیق داده شود.

ب) نرخ سود سپرده های بلند مدت یکساله اشخاص حقوقی از یک اردیبهشت ۱۵ درصد تعیین و اعمال شود.

۴. نرخ سود سپرده های بانک ها به ترتیب جدول ذیل و همچنان ماه شمار خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» علی | ساعت ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۲/۸
0
1
پاسخ
سلام این که شما فقط دنبال این باشید که کدام بانک سود بیشتری میدهد و همانجا پولتون رو بگذارید و سود بگیرید ، طبق نظر مراجع تقلید این ربا است و ربا یکی از گناهان کبیره است که دنیا و آخرت انسان را تباه میکند و مال انسان را انقدر بی برکت میکند که شما مدام با مشکلات مالی مواجه میشید و کم میارید و کلی بدبختی و مشکل در دنیا و آخرت نصیبتون میشه. هر چه زودتر از خدا طلب مغرت خدا و پولتون رو از حساب سود دار بردارید . در ضمن در مورد عقود شرعی ، این ها معمولا فقط روی کاغذ است و در عمل طبق آن اجرا نمیشود و سیستم سود دهی و وام دهی بانک ها اساسا ربوی است . تا میتونید خودتون رو از هرگونه سود و وام.بانکی دور کنید تا ان شاء الله آلوده به ربا نشید و دنیا و آخرت تون تباه نشه
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ