کد خبر: ۱۴۸۰۹۶
۰:۰ - ۱۳۹۹/۱/۱۸

جزییات نخستین عرضه اولیه سال اعلام شد / نقدینگی مورد نیاز + معرفی
چهارشنبه جاری با ۱۲ درصد:

جزییات نخستین عرضه اولیه سال اعلام شد / نقدینگی مورد نیاز + معرفی "صبا"

زمان قطعی عرضه اولیه نخستین شرکت جدید سال مشخص و مقرر شد ۱۲ درصد از سهام سرمایه گذاری صبا تامین چهارشنبه هفته جاری در فرابورس واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی پرونده عرضه های اولیه سال گذشته با ورود 24 شرکت به بورس و فرابورس بسته شد که طبق اعلام دیروز افسانه اروجی به بورس پرس مبنی بر عرضه اولیه چهارشنبه این هفته سرمایه گذاری صبا تامین ، اولین شرکت آماده عرضه اولیه 12 درصدی سهام ( شامل 10 درصد عرضه خرد و 2 درصد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری) مشروط به تکمیل اطلاع رسانی قبل از روز عرضه شد.

به این ترتیب، مقرر شده چهارشنبه 20 فروردین، 10 درصد از سهام "صبا" شامل یک میلیارد و 500 میلیون سهم با محدوده قیمتی 1100 تا 1200 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه شود که به نقدینگی یک میلیون و 440 هزار تومانی نیاز است. 

کارگزاری صبا تأمین و تامین سرمایه امین هم متعهد خرید 10 و 40 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

همچنین تعداد کل سهام قابل عرضه صندوق ها در روز پس از عرضه اولیه 300 میلیون سهم حداکثر ضریب و تخصیص صندوق به ازای هر دارنده واحد صندوق برای صندوق های سرمایه گذاری در سهام، مختلط و با درآمد ثابت به ترتیب 3000، 1500 و 30 تعیین شده است. عرضه سهام به صندوق های سرمایه گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده صورت می پذیرد.

طبق بررسی های بورس پرس، سرمایه گذاری صبا تامین 21 بهمن سال 77 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. سرمایه شرکت در بدو تاسیس 10 میلیون تومان بوده که طی هفت مرحله به 1.5 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

برنامه شرکت برای افزایش سرمایه از محل مطالبات به 2 هزار میلیارد تومان در سال مالی جدید در دستور کار قرار دارد.

"صبا" طبق عملکرد 9 ماهه منتهی به بهمن سال گذشته ، 1805 ریال سود محقق کرده که بخش مهمی از سود ناشی از فروش دارایی است. همچنیندر این مدت 3.7 هزار میلیارد تومان سود خالص محقق شده که نسبت به دوره مشابه قبل 175 درصد رشد داشته است.

99.9 درصد سهام سرمایه گذاری صبا تامین با 36 نفر نیروی انسانی به شستا تعلق دارد و واحد تجاری نهایی گروه سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ