کد خبر: ۱۴۸۱۰۵
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱/۱۸

منتظر افزایش ظرفیت زیاد پتروشیمی با راه اندازی چند طرح جدید باشید
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

منتظر افزایش ظرفیت زیاد پتروشیمی با راه اندازی چند طرح جدید باشید

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش قابل توجه ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی با بهره‌برداری از چند طرح توسعه‌ جدید در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علی‌محمد بساق‌زاده با بیان اینکه صنعت پتروشیمی در سال جهش تولید تلاش می‌کند از امکانات و توان داخلی استفاده حداکثری را داشته باشد، گفت: همزمان با تولیدی شدن طرح‌های جدید پتروشیمی، ظرفیت تولید در این صنعت افزایش قابل توجهی خواهد یافت. صنعت پتروشیمی اکنون محور و ستون توسعه اقتصادی بشمار می‌رود. سرازیر کردن منابع به سوی تولید و جلوگیری از هدرروی منابع ملی می‌تواند به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی منجر شود.

وی افزود: توسعه متوازن صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد در این مسیر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از خام‌فروشی جلوگیری می‌کند و ارزش افزوده بالایی دارد. بنابراین باید به تکمیل زنجیره ارزش توجه بیشتری شود تا به سوی تولید محصولات نهایی گام برداریم.

بساق‌زاده ادامه داد: برای تحقق این هدف، حمایت دولت و مجلس راه را برای رسیدن به آن هموار خواهد کرد. طرح‌های توسعه‌ای مختلفی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان دو قطب مهم تولید محصولات پتروشیمی در حال ساخت هستند. افزون بر این دو منطقه طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی در بسیاری از استان‌ها در حال تکمیل و راه‌اندازی است که با تولیدی شدن این طرح‌ها، زنجیره تولید بسیاری از محصولات پتروشیمی در داخل تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» خادم الرعایا | ساعت ۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۱/۱۹
0
0
پاسخ
اگه یک آدم درست و سالم در صنعت اکنون پتروشیمی ها باشد همین آقای بساق زاده هست
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ