کد خبر: ۱۴۸۱۳۹
۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱/۱۹

۵ نکته همتی به مردم: سهم بانکها درتامین۷۵ هزارمیلیارد تومان، وام یک میلیونی و...

۵ نکته همتی به مردم: سهم بانکها درتامین۷۵ هزارمیلیارد تومان، وام یک میلیونی و...

رئیس کل بانک مرکزی ۵ نکته جدید از جمله محل تامین ۷۵ هزار میلیارد تومانی ، تخصیص سریع وام یک میلیون تومانی به ۲۳ میلیون خانوار و... را به مردم اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ، عبدالناصر همتی در تازه ترین بیان نظر و خبر در اینستاگرام ، ۵ نکته را به مردم اعلام کرد : بانک مرکزی از طریق کاهش ۲۵ هزار میلیارد تومانی ذخیره قانونی بانک‌ها و با همراهی بانک‌ها ، امکان تامین اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۲ درصد را فراهم ساخته است.

پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس چهار ماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

با تایید مقام معظم رهبری یک میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه‌های عمدتاً درمانی ناشی از کرونا اختصاص یافت. بانک مرکزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آن را در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.

در جلسه‌ای در حضور معاون اول رئیس جمهور، برنامه ریزی لازم برای تامین دارو و کالاهای اساسی سال ۹۹ انجام شد.

درخواست بانک مرکزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین‌المللی پول و استفاده از آن برای کمک به برنامه مقابله با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در جریان مراحل اداری است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ