کد خبر: ۱۴۸۱۵۹
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۱/۱۹

رییس انجمن قطعه‌سازان با از سرگیری فعالیت خودرو سازان مخالفت کرد

رییس انجمن قطعه‌سازان با از سرگیری فعالیت خودرو سازان مخالفت کرد

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌ساز با اعلام فوت حدود ۱۰ نفر از فعالان صنعت خودرو با از سرگیری فعالیت خودروسازان در شرایط فعلی مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، محمدرضا نجفی‌منش درباره بازگشایی کارخانه‌ها و شرکت‌های خودروساز به ایسنا گفت: در شرایط فعلی آغاز به کار کارخانه‌ها، نه‌تنها کمکی به بهبود شرایط اقتصادی نمی کند بلکه برای سلامت نیروها بسیار خطرناک خواهد بود.

وی افزود: برای مقابله باکرونا، بایداز تجربه سایر کشورها استفاده کرد. برای مثال چین به قرنطینه کامل شهر آلوده اقدام کرد. کشورهای اروپایی هم اقتصاد را به‌طور کامل تعطیل کرده‌اند. ایران نیز باید به منظور جلوگیری از شیوع گسترده ، تصمیماتی مشابه اتخاذ کند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروساز در بخش‌های مختلف دنیا، کار را تعطیل کرده‌اند.

این عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در حوزه قطعه‌سازی، بانک‌ها نیمه تعطیل‌ و بازار هم تعطیل بوده و امکان دریافت مواد اولیه وجود ندارد و به راه‌اندازی خط تولید کمک نخواهد کرد. از سوی دیگر هر واحد تولیدی ، ریسک آلوده بودن افراد و انتقال آن به دیگر کارکنان را باید بپذیرد که می‌تواند صدمات گسترده‌ای برای خطوط تولید ایجاد کند.

نجفی‌منش گفت: اولویت نخست با سلامت کارکنان و مردم است. طی هفته‌های گذشته، حدود ۱۰ نفر از فعالان در عرصه خودرو و قطعه‌سازی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌ و در صورت تداوم جبران آن بسیار دشوار خواهد بود.اما اگر در ابتدا خطر بیماری را کم کنیم در آینده می‌توان آسیب‌های اقتصادی را جبران کرد.

وی افزود: دولت باید از اقتصاد حمایت کند تا از شرایط فعلی عبور کنیم. اگر چه تحت‌تاثیر تحریم‌ها با محدودیت منابع اعتباری مواجه بوده اما می‌تواند با کوچک کردن خود و استفاده از درآمدهای نهادهایی که تاکنون مالیات نمی‌دادند از این دوران سخت عبور کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ