کد خبر: ۱۴۸۱۸۱
۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱/۲۰

نحوه فاصله‌گذاری جدید اعلام شد / ساعت کاری تهران و استانها از شنبه
توسط رئیس سازمان اداری و استخدامی :

نحوه فاصله‌گذاری جدید اعلام شد / ساعت کاری تهران و استانها از شنبه

رئیس سازمان اداری و استخدامی ، نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی و ساعت کاری تهران و استان ها را ابلاغ کرد که از شنبه آینده اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جمشید انصاری طی بخشنامه ای ، نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند در دستگاه‌های اجرایی پس از 23 فروردین را ابلاغ و اعلام کرد: بر این اساس دستگاه‌های اجرایی موظف هستند ضمن برنامه‌ریزی در حوزه مسئولیت با حضور دوسوم کارکنان ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع به‌ویژه خدمات ضروری وقفه ایجاد نشود. منظور از خدمات ضروری آن دسته از خدماتی هستند که در زندگی روزمره و معیشت شهروندان تأثیرگذار بوده و عدم ارائه مستمر آنها موجب بروز مشکلات جدی و به خطر افتادن امنیت سلامت، امنیت غذایی و وقفه در روند تولید و توزیع و ارائه خدمات به عموم مردم و مخاطرات اجتماعی و امنیتی برای جامعه می‌شود.

به این ترتیب کلیه مدیران و مسئولان دستگاه اجرایی باید ترتیبی دهند تا یک‌سوم کارکنان دستگاه‌ها وظایف را به‌صورت دورکاری انجام دهند و در صورت عدم امکان این روش با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان در محیط اداری برای تحقیق اهداف فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به اعطای مرخصی برای بقیه کارکنان تا سقف یک‌سوم به‌صورت نوبت‌بندی اقدام کنند. مرخصی موضوع این بند جزو مرخصی استحقاقی کارکنان منظور نخواهد شد.

در تعیین کارکنان برای دورکاری و یا روزهای کاهش حضور در ادارات بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه‌های آسیب‌پذیر قرار می‌گیرند در اولویت خواهند بود.

ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه‌های اجرایی در تهران و استانها به‌ میزان 7 ساعت در روز و از 7 تا 14 خواهد بود و تغییر ساعت فعالیت نسبت به حضور کارکنان صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ