کد خبر: ۱۴۹۱۸۵
۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱/۲۰

بازار سهام امروز میزبان نخستین عرضه اولیه سال است / نقدینگی و سهمیه احتمالی
با ۱۲ درصد سهام :

بازار سهام امروز میزبان نخستین عرضه اولیه سال است / نقدینگی و سهمیه احتمالی

بازار سرمایه امروز میزیان نخستین عرضه اولیه سال جدید است که با ۱۲ درصد سهام سرمایه گذاری صبا تامین رخ خواهد داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی پرونده عرضه اولیه شرکت ها در بورس و فرابورس طی سال گذشته با واگذاری سهام 24 شرکت بسته شد که با آغاز سال جاری و رالی صعودی شاخص ،بازار سرمایه امروز میزیان نخستین عرضه اولیه سال جدید است .

در این رویداد 10 درصد از سهام سرمایه گذاری صبا تامین شامل  یک میلیارد و 500 میلیون سهم با محدوده قیمتی 1100 تا 1200 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود .

حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای مشارکت در این عرضه ، یک میلیون و 440 هزار تومان است و در صورت استقبال 1.3 تا 1.8 میلیون نفر، بین 833 تا 1153 سهم به هر کد (حدود یک میلیون تا 1.39 میلیون تومان) تعلق می گیرد.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 300 میلیون سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با همان قیمت کشف شده ، تخصیص داده می شود .

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری صبا تامین 21 بهمن سال 77 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. سرمایه شرکت در بدو تاسیس 10 میلیون تومان بوده که طی هفت مرحله به 1.5 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. برنامه شرکت برای افزایش سرمایه از محل مطالبات به 2 هزار میلیارد تومان در سال مالی جدید در دستور کار قرار دارد.

"صبا" طبق عملکرد 9 ماهه منتهی به بهمن سال گذشته ، 1805 ریال سود محقق کرده که بخش مهمی از سود ناشی از فروش دارایی است. همچنیندر این مدت 3.7 هزار میلیارد تومان سود خالص محقق شده که نسبت به دوره مشابه قبل 175 درصد رشد داشته است. 99.9 درصد سهام سرمایه گذاری صبا تامین با 36 نفر نیروی انسانی به شستا تعلق دارد و واحد تجاری نهایی گروه سازمان تامین اجتماعی محسوب می شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ