کد خبر: ۱۴۹۱۸۶
۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱/۲۰

علت ابطال معاملات برخی شرکت ها / توضیح درباره داد و ستد سهم تازه وارد
معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران اعلام کرد:

علت ابطال معاملات برخی شرکت ها / توضیح درباره داد و ستد سهم تازه وارد

معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران در مورد ابطال معاملات برخی سهام و معاملات دیروز شرکت تازه وارد تامین سرمایه بانک ملت توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمود گودرزی در خصوص ابطال معاملات برخی از سهام شرکت های بورسی که این روزها بیشتر شده مورد سئوال متعدد قرار گرفته، گفت: علت این رویداد در اطلاعیه های صادره اعلام شده که طبق آن توالی سفارش های ارسالی هر شخص حقیقی و حقوقی نباید زیر ۳۰۰ میلی ثانیه باشد. به همین دلیل پس از اتمام معاملات ، حجم داد و ستدها کمتر می شود.

وی در خصوص معاملات دیروز تامین سرمایه بانک ملت هم که دیروز با انتقادات و ابهاماتی از سوی برخی همراه بود ، توضیح داد: طبق اعلام ناشر ، شفاف سازی منتشره از نوع اهمیت " ب " ( پایان تعهد بازارگردانی اوراق اجاره سایپا به ارزش ۳۹۰ میلیارد تومان و عدم تاثیر با اهمیت بر سود ) بود و منجر به تغییر خاصی در وضعیت سودآوری نشده بود.

گودرزی افزود: بنابراین دو روز پیش نماد "تملت" با 10 درصد رشد بازگشایی و قیمت خورد . دیروز هم به دلیل اینکه دفعات بالای معامله این سهم بیش از ۸۰۰ هزار سهم بود برای جلوگیری از عدم تایید در حین معاملات که امکان  فنی هم وجود نداشت، مجاز شدن معاملات به پایان بازار موکول شد .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ