کد خبر: ۱۴۹۲۰۶
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱/۲۰

اولین عرضه اولیه با۱۲۰۰ تومان انجام شد/ رکورد جدید خریداران + سهمیه و نقدینگی
با واگذاری ۱۲ درصد سهام سرمایه گذاری صبا تامی :ن

اولین عرضه اولیه با۱۲۰۰ تومان انجام شد/ رکورد جدید خریداران + سهمیه و نقدینگی

با آغاز فرایند عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان اولین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت ۱.۵ هزار میلیارد تومانی ۱۲۰۰ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرایند عرضه اولیه 10 درصد از سهام سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان اولین عرضه اولیه سال جاری ساعاتی پیش آغاز شد که در نهایت هر سهم "صبا" 1200 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل یک میلیارد و 500 میلیون سهم "صبا" با محدوده قیمتی 1100 تا 1200 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به حداکثر تعداد 812 سهم کاهش یافت که به نقدینگی 974 هزار و 400 تومانی نیاز بود .

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 300 میلیون سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 1200 تومانی، تخصیص داده می شود .

به این ترتیب، یک میلیون و 944 هزار و 226 نفر خریدار "صبا" شدند تا پرونده عرضه اولیه سهام شرکت های جدید در سال جاری آغاز و رکورد جدید تعداد مشارکت کنندگان به ثبت برسد . تا پیش از این رکورد بیشترین خریداران در عرضه اولیه مربوط به تامین سرمایه ملت با یک میلیون و 681 هزار و 528 خریدار بود که 14 اسفند سال قبل ثبت شده است .

بنابراین گزارش،این شرکت 1.5 هزار میلیارد تومانی زیرمجموعه 99.9 درصدی شستا بشمار می رود که در نظر دارد طی سال جاری علاوه بر تحقق افزایش سرمایه 34 درصدی از محل مظالبات و رساندن سرمایه به 2 هزار میلیارد تومان در نیمه نخست سال، سهام چهار زیرمجموعه شامل زغال سنگ پروده طبس و سنگ آهن مرکزی را در فرابورس و سرمایه گذاری هامون شمال و تامین سرمایه امین را در بورس تهران با همکاری سهامداران عمده آنها عرضه اولیه کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۱/۲۰
0
0
پاسخ
سلام اخبار،سهام عرضه شده عرضه اولیه صبارا۸۱۲تااعلام کرده چرابس کارگزاری آگاه ۸۱۱سهم به هرسهامدارعرضه کرده
» ناشناس | ساعت ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۱/۲۱
114 تا رو اگر به 10 نفر تقسیم کنی، شش نفر 11 تا و چهار نفر 12 تا گیرشون میاد. نگران یک دونه اختلاف نباید بود.
» داریوش حسین زاده | ساعت ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱/۲۰
0
0
پاسخ
به تعداد زیادی از سهام داران که درخواست ارز اولیه صبا را کرده بودند تعلق تگرفت،چرا؟
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ