کد خبر: ۱۵۱۸۲
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۶/۱۶

آمادگی ایران برای صادرات روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت به اسپانیا
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت خبر داد:

آمادگی ایران برای صادرات روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت به اسپانیا

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از آمادگی ایران برای صادرات ٢٠٠ هزار بشکه نفت به اسپانیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سیدمحسن قمصری در حاشیه دیدار بیژن زنگنه وزیر نفت و خوزه مانوئل سوریا لوپز با وزیر صنعت انرژی و گردشگری اسپانیا درجمع خبرنگاران، گفت: مذاکره با اسپانیا برای فروش نفت پیش از دیدار امروز آغاز شده بود.

وی با بیان آنکه هنوز به رقم خاصی برای صادرات به این کشور نرسیدیم، گفت: پیش از اعمال تحریم ها ایران ٢٠٠ هزار بشکه نفت به این کشور صادر می کرد. میزان صادرات نفت به اسپانیا بعد از لغو تحریم ها بستگی به شرایط دارد ولی شاید بتوان رقم پیش از اعمال تحریم ها را محقق کرد.
 
وی با بیان آنکه با افزایش ٥٠٠ هزار بشکه تولید نفت ایران، صادرات این میزان نفت در بازارهای اروپا و آسیا تقسیم خواهد شد، گفت: تلاش ما تنوع در صادرات نفت است؛ همانطور که قبل از تحریم ها اروپایی ها از جمله مشتریان نفت ایران بودند بعد از تحریم ها نیز اینگونه خواهد بود.
 
پس از توافق ایران و١+٥ مقام های مختلفی از کشورهای اروپایی وارد تهران شدند و با وزیر نفت دیدار کردند؛ پس از آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلیس؛ هیات اسپانیایی امروز در قالب هیات ٧٠ نفره وارد تهران شد.  بیشترین حجم مبادلات تجاری میان ایران و اسپانیا مربوط به سال ٢٠١١ است که طی آن ارزش تجارت دو کشور به رقم 4.7 میلیارد یورو رسید. در این سال، عمده تجارت دو کشور مربوط به صدور اقلام انرژی ایران به اسپانیا بوده است.
 
آمارهای منتشره توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران مربوط به مبادلات دو کشور طی سال ١٣٩٣، ارزش مبادلات را در این سال، بالغ بر ٣٢١ میلیون دلار اعلام کرد که از این میزان حدود ١٤٦ میلیون دلار را صادرات اسپانیا به ایران و رقمی حدود ١٧٥ میلیون دلار را صادرات ایران به اسپانیا تشکیل داده است.
 
انتهای پیام
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ