کد خبر: ۱۵۳۴۱۰
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۲/۲۲

اقدامات عربستان برای مقابله با کرونا و افت قیمت نفت

اقدامات عربستان برای مقابله با کرونا و افت قیمت نفت

وزیر دارایی عربستان از اجرای اقدامات ریاضتی شدید اقتصادی برای مقابله با بحران مالی شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، محمد الجادهان در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات ریاضت اقتصادی برای مقابله با بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت آغاز شده که شامل سه برابر کردن مالیات بر ارزش افزوده و کاهش حقوق و مزایای کارکنان دولت خواهد بود.اگرچه اقدامات اتخاذ شده دردناک بوده اما برای محافظت از ثبات مالی و اقتصادی در کوتاه مدت و بلند مدت ضروری و مفید است.

بر اساس این گزارش، اقدامات انجام شده برای جمع آوری درآمد و کاهش هزینه ها در حدود 100 میلیارد ریال عربستان (26.6 میلیارد دلار) ارزش گذاری شده است.

بزرگترین صادرکننده نفت جهان که برای مهار شیوع ویروس کرونا تحت قرنطینه شدید قرار دارد برای کمک به توازن بازار، همزمان با بحران سقوط قیمت نفت و کاهش تولید جهانی روبرو شده است.نفت برنت بیش از 50 درصد در مارس ( اسفند)سقوط کرد و این امر منجر به کاهش بی‌سابقه 27 میلیارد دلاری ذخایر ارزی بانک مرکزی عربستان طی یک ماه شد.

مالیات بر ارزش افزوده که از سال 2018 تا کنون 5 درصد بوده از اول ژوئن ( 12خرداد ) به 15 درصد افزایش خواهد یافت. دولت عربستان همچنین مزایای ماهیانه‌ای که به کارمندان دولت پرداخت می شد را قطع خواهد کرد. این کمک هزینه‌ها در سال 2018 پس از شکایت شهروندان در مورد تأثیر مالی اقدامات ریاضتی انجام شده پس از سقوط قیمت نفت اعطا شده بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ