کد خبر: ۱۵۳۷۹۵
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۲/۳۱

چهارمین عرضه اولیه با ۴۰۳۵.۳ تومان انجام شد/ رکورد خریداران + سهمیه خرید
با واگذاری ۱۰ درصد سهام لاستیک یزد:

چهارمین عرضه اولیه با ۴۰۳۵.۳ تومان انجام شد/ رکورد خریداران + سهمیه خرید

با آغاز فرایند عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام لاستیک یزد به عنوان چهارمین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت ۵۱ میلیارد تومانی ۴۰۳۵.۳ تومان کشف قیمت شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرآیند عرضه اولیه 10 درصد از سهام لاستیک یزد به عنوان چهارمین عرضه اولیه سال جاری ساعاتی پیش آغاز شد که در نهایت هر سهم "پیزد" 4035.3 تومان کشف قیمت شد.

این عرضه شامل 40 میلیون و 800 هزار سهم "پیزد" با محدوده قیمتی 40100 تا 40353 ریالی هر سهم و سهمیه 50 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران ، سهمیه هر فرد به 14 سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود 57 هزار تومانی نیاز بود.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 10 میلیون و 200 هزار سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت کشف شده 4035.3 تومانی، تخصیص داده می شود .

به این ترتیب، سه میلیون و 123 هزار و 208 نفر خریدار "پیزد" شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان در عرضه اولیه پگاه گیلان با دو میلیون و 386 هزار و 697 خریدار در 10 اردیبهشت شکسته شود.

بنابراین گزارش، طی سال جاری سهام سه شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا و پگاه گیلان در 20 و 27 فروردین و 10 اردیبهشت عرضه اولیه شده و لاستیک یزد چهارمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ