کد خبر: ۱۵۳۸۲۲
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۳/۲

بازدهی ۶۵ درصدی نخستین صندوق دولتی و عرضه دو صندوق دیگر در تابستان
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

بازدهی ۶۵ درصدی نخستین صندوق دولتی و عرضه دو صندوق دیگر در تابستان

معاون وزیر اقتصاد از عرضه دو صندوق دیگر در تیر و مرداد خبر داد و گفت: نخستین صندوق دولتی با بازدهی ۶۵ درصدی از ۱۰ به ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، عباس معمار نژاد با اشاره به پایان پذیره نویسی نخستین صندوق دولتی در ساعت 24 پنج شنبه، گفت: دو صندوق دیگر در تیر و مرداد عرضه می‌شود و جاماندگان می‌توانند اقدام به پذیره نویسی کنند.

وی افزود: پس از یک ماه از پایان پذیره نویسی در اول تیر ، امکان معامله واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق در بازار سرمایه با هدف مردمی کردن اقتصاد فراهم می‌شود و با توجه به تعییت بازار گردان، هیچ محدودیتی برای خرید یا فروش این واحد‌ها وجود نخواهد داشت.

این معاون ادامه داد: تا شب پنج شنبه بیش از سه میلیون نفر پذیره نویسی کردند که تنها یک میلیون نفر کد بورسی داشته و فعال بازار سرمایه بودند. به این ترتیب بیش از دو میلیون مردم جدید وارد بورس شدند. میزان تخفیفی که دولت در نظر گرفته به جذابیت این صندوق‌ها افزوده است.

معمار نژاد گفت: این صندوق براساس آخرین قیمت سهام 5 بانک و بیمه ، 65 درصد بازدهی دارد. یعنی هر 10 هزار تومان این صندوق به 16 هزار و 500 تومان رسیده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ