کد خبر: ۱۵۳۹۱۱
۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۳/۶

اثر کاهش قیمت نفت بر صادرات پتروشیمی+ عوامل موثر بر رشد ظرفیت
دبیر انجمن اعلام کرد:

اثر کاهش قیمت نفت بر صادرات پتروشیمی+ عوامل موثر بر رشد ظرفیت

دبیر انجمن پتروشیمی با اشاره به اثر کاهش قیمت نفت بر ارزش صادرات و عرضه ارز سامانه نیما گفت: تمایل به خرید سهام پتروشیمی ها سبب تسهیل تامین مالی و جذب نقدینگی بیشتر می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد مهدوی ابهری با بیان اینکه در حال حاضر صنعت پتروشیمی رونق دارد به ایرنا گفت: شرایط فعلی زمینه را برای رونق بیشتر صنعت پتروشیمی فراهم می‌کند. صنعت پتروشیمی هیچ گاه از رونق نمی‌افتد و صادرات محصولات ادامه دارد و از نظر وزنی کاهشی در صادرات نداشته‌ایم.

وی افزود: تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد همچنان ادامه دارد و از همین رو نمی‌توان در مورد حجم و ارزش صادرات در سال ۹۹ پیش‌بینی دقیقی انجام داد. از سوی دیگر همه محصولات وابسته به نفت به دلیل کاهش شدید قیمت طلای سیاه در کل در جهان با افت قیمت مواجه بوده‌اند. به همین دلیل کاهش ارزش صادرات در محصولات پتروشیمی داشتیم بنابراین عرضه ارز در سامانه نیما از سوی پتروشیمی‌ها نیز کاهش خواهد داشت.

مهدوی ابهری ادامه داد: تمایل مردم به خرید سهام شرکت‌های صادرات محور است که در راس آن شرکت‌های پتروشیمی قرار دارند. این موضوع باعث می شود تا تامین سرمایه برای پتروشیمی‌ها آسان‌تر شده و نقدینگی بیشتری برای تکمیل پروژه‌های در حال ساخت فراهم شود. این موضوع ظرفیت تولید را بالا می برد و در بلندمدت، ظرفیت صادراتی افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۳/۶
0
0
پاسخ
اولین محموله بنزین صادراتی به ونوزیلا که پالایشگاه ستاره خلیج فارس که متعلق به هلدینگ تاپیکو است، میتواند سود سرشاری را عاید این هلدینگ میکتد.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ