کد خبر: ۱۵۳۹۲۹
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۳/۶

پیش بینی وزیر انرژی روسیه از زمان برگشت تعادل بازار جهانی نفت

پیش بینی وزیر انرژی روسیه از زمان برگشت تعادل بازار جهانی نفت

در حالی عرضه نفت ۱۴ تا ۱۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافته که طبق پیش بینی وزارت نفت روسیه ، بازار جهانی نفت طی دو ماه آینده متعادل می شود .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، الکساندر نواک دو هفته پیش از برگزاری کنفرانس آنلاین تولیدکنندگان برتر نفت جهان در مورد چگونگی ادامه تلاشها در جهت متعادل کردن بازار جهانی نفت اعلام کرد: انتظار می رود تقاضای جهانی نفت طی همین ماه بهبود یابد به طوری که در شرایط کنونی عرضه نفت ۱۴ تا ۱۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافته و پیش بینی می شود که روزانه بین ۷ تا ۱۲ میلیون بشکه نفت اضافی به بازار عرضه شود.

بر اساس این گزارش، بازار نفت به دلیل عرضه بیش از حد این محصول و کاهش تقاضا در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا سقوط کرده است.سازمان اوپک و سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت از جمله روسیه طی ائتلافی با نام اوپک پلاس ماه گذشته توافق کردند تولید را به طور مشترک ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند که معادل ۱۰ درصد عرضه جهانی نفت است.

انتظار می‌رفت سایر تولید کنندگان بزرگ جهان نظیر آمریکا،کانادا و نروژ نیز تولید را کاهش دهند.تولید نفت روسیه در حال حاضر نزدیک به ۸.۵ میلیون بشکه در روز برای ماه های می و ژوئن (ادیبهشت - خرداد) است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ